reklama

Trzy przypadki koronawirusa w powiecie wadowickim [AKTUALIZACJA]

, Na sygnale, Wiadomości, KORONAWIRUS - wiadomości, 24.03.2020 14:41, red

Nowe informacje w sprawie koronawirusa.

Trzy przypadki koronawirusa w powiecie wadowickim [AKTUALIZACJA]

We wtorek (24.03) po południu Ministerstwo Zdrowia poinformowało o 10 nowych zakażeniach koronawirusem w Małopolsce.

Badania potwierdziły zakażenie u dwojga mieszkańców powiatu wadowickiego (kobiety i mężczyzny w sile wieku) - czują się dobrze. Będą przebywać w izolacji domowej. Ponadto koronawirusa wykryto u kobiety w sile wieku z powiatu wadowickiego (przebywa w szpitalu Uniwersyteckim w Krakowie, jest w stabilnym stanie).

Jak ustaliliśmy, osoby te pochodzą z gmin Kalwaria Zebrzydowska i Brzeźnica.

Potwierdzenia dotyczą także mieszkańców powiatu myślenickiego: kobiety i mężczyzny w sile wieku oraz niepełnoletniego, dwojga niepełnoletnich mieszkańców powiatu nowosądeckiego, a także młodej kobiety z powiatu brzeskiego.

Zakażenie koronawirusem SARS-CoV-2 stwierdzono również u mężczyzny w sile wieku z powiatu gorlickiego.

Aktualnie w Małopolsce zakażenie koronawirusem zostało potwierdzone u 43 osób, a w całym kraju u 799 osób. 9 osób zmarło.


Zobacz także: inne informacje z regionu w sprawie zagrożenia koronawirusem: www.mamnewsa.pl/koronawirus-wiadomosci


Zobacz także

Napisz komentarz

Redakcja mamNewsa.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy Internautów. Prosimy o kulturalną dyskusję i przestrzeganie regulaminu portalu. Wpisy niezgodne z regulaminem będą usuwane. Dodając komentarz, akceptujesz postanowienia regulaminu. Wszelkie problemy z funkcjonowaniem portalu, usterki, uwagi, zgłoszenia błędów prosimy kierować na: [email protected]

Musisz być zalogowany, aby dodawać komentarze.

cath, 24.03.2020 17:08

Problem w tym ze bada się osoby z objawami.Pierwsze przypadki we Włoszech pojawiły się w okolicach Chińskiego Nowego Roku czyli w czasie naszych ferii zimowych.Potem ferie miało m.in województwo mazowieckie.Poczatkowo kontrola dotyczyła tylko osób przylatujących z Włoch nikt nie badał rzeki samochodów ciągnących z nart we Włoszech i Austrii.Dlatego mysle ze statystyki są mocno niedoszacowane.