reklama

Trzy promile po trzech piwach?

, Na sygnale, Wiadomości, 12.05.2022 12:57,
W czasie policyjnej akcji sprawdzono stan trzeźwości prawie 500 kierujących.
Trzy promile po trzech piwach?
W poniedziałek (9.05) policjanci przeprowadzili akcję „trzeźwość”. W tym czasie zarówno w Suchej Beskidzkiej, jak i całym powiecie sprawdzili stan trzeźwości prawie 500 kierujących.

Wśród nich, trzech kierowców było nietrzeźwych, a jeden wykazał się kompletnym brakiem odpowiedzialności. Po godz. 7:00 w Bystrej Podhalańskiej mundurowi zatrzymali do kontroli 48-letniego mieszkańca powiatu suskiego który „kierował” samochodem Audi. Badanie jego stanu trzeźwości wykazało prawie trzy promile alkoholu w organizmie. Kierowca tłumaczył się, że wypił tylko trzy piwa. Za swoje zachowanie policjanci zatrzymali jego prawo jazdy i teraz będzie tłumaczył się ale już przed sądem.


Dwie godziny później policjanci z suskiej drogówki zatrzymali 45-latka, który kierował samochodem osobowym marki Suzuki. Jego badanie alkomatem wykazało w organizmie ponad pół promila alkoholu. Podobny wynik badania stanu trzeźwości miał 21-letni mieszkaniec powiatu suskiego, który po godzinie 19:30 kierował volkswagenem w miejscowości Białka. W obu przypadkach kontrola została zakończona zatrzymanie nietrzeźwym kierowcom ich prawa jazdy.

Przypominamy, że za przestępstwo kierowania pojazdem mechanicznym w stanie nietrzeźwości, grozi grzywna, ograniczenie wolności lub kara do 2 lat więzienia, zakaz prowadzenia pojazdów orzekany na okres od 3 do 15 lat oraz świadczenie pieniężne na rzecz Funduszu Pomocy Pokrzywdzonym oraz pomocy Postpenitencjarnej w wysokości od 5000 zł do 60 000 złotych.

źródło: KPP Sucha Beskidzka

Zobacz także

Napisz komentarz

Redakcja mamNewsa.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy Internautów. Prosimy o kulturalną dyskusję i przestrzeganie regulaminu portalu. Wpisy niezgodne z regulaminem będą usuwane. Dodając komentarz, akceptujesz postanowienia regulaminu. Wszelkie problemy z funkcjonowaniem portalu, usterki, uwagi, zgłoszenia błędów prosimy kierować na: [email protected]

Musisz być zalogowany, aby dodawać komentarze.

Brak komentarzy