reklama

Trzy kobiety okradły starszą panią

, Na sygnale, Wiadomości, 20.05.2021 09:25,
Wykorzystując życzliwość seniorki, weszły i wykradły z jej mieszkania 5 tys. złotych
Trzy kobiety okradły starszą panią

Jak informuje policja, w środę (18.05.br.) do drzwi mieszkania 79-letniej mieszkanki Suchej Beskidzkiej, która była sama, zadzwoniła kobieta. Poprosiła o zrobienie herbaty dla dziecka, które rzekomo zostawiła w swoim samochodzie. Seniorka poszła wraz z kobietą do kuchni, gdzie do słoika zrobiła jej herbatę.

Wychodząc z kuchni zauważyła jak z pokoi wychodzą dwie inne kobiety. Teraz wiadomo, że chodziło o odwrócenie uwagi i zasłonięcie pola widzenie starszej pani. Złodziejki z jednego z pokoi ukradły 5000 zł. Nim seniorka zorientowała się o kradzieży pieniędzy, wygoniła te kobiety ze swojego mieszkania.

Policja prowadzi czynności zmierzające do ustalenia i zatrzymania złodziejek.

- Apelujemy i przestrzegamy zwłaszcza osoby starsze, czy samotnie mieszkające przed wpuszczaniem do domów obcych osób. Zdarza się, że takie osoby wchodzą „na siłę” do domu, niejednokrotnie wykorzystując różne rzeczy w celu zasłonienia pola widzenia, bądź zwrócenia uwagi domownika na przedmioty oferowane. Należy pamiętać, aby w takich przypadkach nie otwierać drzwi wejściowych, jeżeli gość staje się natarczywy, należy niezwłocznie zadzwonić pod numer alarmowy 112 z prośbą o interwencję - informują policjanci.

źródło: KPP Sucha Beskidzka

Zobacz także

Napisz komentarz

Redakcja mamNewsa.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy Internautów. Prosimy o kulturalną dyskusję i przestrzeganie regulaminu portalu. Wpisy niezgodne z regulaminem będą usuwane. Dodając komentarz, akceptujesz postanowienia regulaminu. Wszelkie problemy z funkcjonowaniem portalu, usterki, uwagi, zgłoszenia błędów prosimy kierować na: [email protected]

Musisz być zalogowany, aby dodawać komentarze.

Brak komentarzy