reklama

Trzech piratów drogowych zatrzymała policja, wszyscy stracili prawo jazdy

, Na sygnale, Wiadomości, 25.09.2019 13:20,
Kary i apele o ostrożniejszą jazdę nie pomagają.
Trzech piratów drogowych zatrzymała policja, wszyscy stracili prawo jazdy

Jak informuje wadowicka policja, tylko we wtorek - 24 września - policjanci z Wydziału Ruchu Drogowego wadowickiej komendy zatrzymali aż trzech kierowców, którzy w obszarze zabudowanym przekroczyli prędkość o ponad 50 km/h.

Około godz. 6:25, w Witanowicach mundurowi zatrzymali do kontroli drogowej kierującego fiatem, który przekroczył dozwoloną prędkość o 64 km/h. W terenie zabudowanym jechał z prędkością 114 km/h. Za dużo na liczniku miał również kierowca samochodu marki Dacia, który w Przytkowicach pędził z prędkością 108 km/h, przy obowiązującym ograniczeniu prędkości do 50 km/h. Z kolei w Stanisławiu Dolnym „wpadł” kierujący renault, u którego policyjny miernik prędkości wskazał 104 km/h. Kierowca przekroczył dopuszczalną prędkość o 54 km/h. Oprócz zatrzymanych na trzy miesiące uprawnień do kierowania, dwaj mieszkańcy powiatu wadowickiego oraz mieszkaniec powiatu gorlickiego zostali ukarani mandatami i punktami karnymi.

- Pamiętajmy, że nadmierna prędkość to jedna z głównych przyczyn śmiertelnych wypadków drogowych. W trosce o własne zdrowie i życie stosujmy się do znaków drogowych i przepisów ruchu drogowego, by szczęśliwie dojechać do celu - podkreślają policjanci.

źródło: policja

Zobacz także

Napisz komentarz

Redakcja mamNewsa.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy Internautów. Prosimy o kulturalną dyskusję i przestrzeganie regulaminu portalu. Wpisy niezgodne z regulaminem będą usuwane. Dodając komentarz, akceptujesz postanowienia regulaminu. Wszelkie problemy z funkcjonowaniem portalu, usterki, uwagi, zgłoszenia błędów prosimy kierować na: [email protected]

Musisz być zalogowany, aby dodawać komentarze.

Brak komentarzy