Trzech motocyklistów i czterech kierowców samochodów straciło prawa jazdy za nadmierną prędkość

, Na sygnale, Wiadomości, 10.08.2020 11:25,
Weekend na drogach powiatu oświęcimskiego.
Trzech motocyklistów i czterech kierowców samochodów straciło prawa jazdy za nadmierną prędkość

Policjanci z Wydziału Ruchu Drogowego oświęcimskiej komendy Policji, pilnując bezpieczeństwa w ruchu drogowym na terenie powiatu, podczas ubiegłego weekendu (7-9.08.2020), zatrzymali prawo jazdy kolejnym kierującym, którzy przekroczyli dozwoloną przepisami prędkość o ponad 50km/h. Tym razem na trzy miesiące z uprawnieniami do kierowania pożegnało się czterech kierowców samochodów i trzech motocyklistów.

7 sierpnia godzinie 11.40 w Osieku na ulicy Głównej do kontroli drogowej został zatrzymana 34 – letnia mieszkanka Krakowa, która kierując samochodem marki Seat jechała z prędkością 102km/h na odcinku, gdzie obowiązywało ograniczenie prędkości do 50km/h.

Tuż przed godziną 13.00 w Oświęcimiu na ulicy Chemików do kontroli drogowej został zatrzymany 52 – letni mieszkaniec gminy Oświęcim, kierujący samochodem marki Honda. Mężczyzna jechał z prędkością 105 km/h, na odcinku, gdzie obowiązywało ograniczenie prędkości do 50km/h.

8 sierpnia 2020 policjanci pilnowali bezpieczeństwa w ruchu drogowym na ulicy Bielskiej w Bulowicach. Tuż po godzinie 16.30 zatrzymali do kontroli drogowej samochód marki BMW, który jechał z prędkością 109 km/h przy ograniczeniu prędkości do 50 km/h. Okazało się , że związek z niebezpieczną jazdą ma 20 – letni mieszkaniec gminy Oświęcim.

Dwadzieścia minut w Bulowicach później na tej samej ulicy policjanci zatrzymali do kontroli drogowej motocykl marki Suzuki, którym kierował 41 – letni mieszkaniec powiatu suskiego. Mężczyzna jechał z prędkością 111 km/h na odcinku, gdzie obowiązywało ograniczenie do 50 km/h.

O godzinie 20.55 w Osieku na ulicy Głównej policjanci zatrzymali do kontroli 19 – letniego mieszkańca Osieka, który kierował samochodem marki Seat z prędkością 118 km/h przy ograniczeniu do 50 km/h. Młody pirat drogowy posiada prawo jazdy zaledwie od pięciu miesięcy.

9 sierpnia 2020 o godzinie 10.40 w Grojcu na ulicy Beskidzkiej policjanci zatrzymali do kontroli drogowej motocykl marki Honda, który jechał z prędkością 114 km/h przy ograniczeniu prędkości do 50 km/h. Okazało się, że związek z niebezpieczną jazdą ma 46 – letni mieszkaniec Brzeszcz.

O godzinie 16.15 w Osieku na ulicy Głównej policjanci zatrzymali do kontroli drogowej motocykl marki Yamaha, który jechał z prędkością 105 km/h przy ograniczeniu prędkości do 50 km/h. Okazało się, że za kierownicą ścigacza siedzi 25 – letni mieszkaniec powiatu żywieckiego.

Za popełnione wykroczenia policjanci nałożyli na kierujących mandaty i punkty karne, a także zatrzymali ich prawa jazdy, które będą mogli odzyskać za trzy miesiące.

Policjanci apelują do kierowców o przestrzeganie przepisów i nie przekraczanie dozwolonej prędkości. Lekceważenie przepisów zawsze zwraca uwagę mundurowych, którzy dbając o bezpieczeństwo na drodze, przerywają piratowi niebezpieczną jazdę i wyciągają stosowne konsekwencje.

źródło: KPP Oświęcim

Zobacz także

Napisz komentarz

Redakcja mamNewsa.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy Internautów. Prosimy o kulturalną dyskusję i przestrzeganie regulaminu portalu. Wpisy niezgodne z regulaminem będą usuwane. Dodając komentarz, akceptujesz postanowienia regulaminu. Wszelkie problemy z funkcjonowaniem portalu, usterki, uwagi, zgłoszenia błędów prosimy kierować na: [email protected]

Musisz być zalogowany, aby dodawać komentarze.

Brak komentarzy