reklama

Trzeba uważać podczas zakupów internetowych na jednym z portali ogłoszeniowych

, Na sygnale, Wiadomości, 15.07.2019 20:10, PG
Zawiadomienia o przestępstwach na olx i facebooku.
Trzeba uważać podczas zakupów internetowych na jednym z portali ogłoszeniowych

W ostatnim tygodniu wadowicka policja odnotowała kilka zawiadomień o przestępstwach na portalu olx przy sprzedaży różnych przedmiotów. Chodzi głównie o to, że ktoś zakupił jakiś przedmiot, zapłacił za niego a go nie otrzymał.

Jak przekazuje nam asp. sztab. Dariusz Stelmaszuk z Komendy Powiatowej Policji w Wadowicach, internetowych oszustw jest coraz więcej. Ludzie zawierają transakcje poprzez umowę słowną czy wiadomości elektroniczne, potem płacą a towaru nie dostają.

Komenda powiatowa w ostatnim tygodniu przyjęła także zgłoszenie od osoby, której wykradziono hasło do konta na facebooku. Hasło błyskawicznie zostało zmienione, tak jak i cały profil, którym teraz posługuje się nieznana osoba.

Policja apeluje by być szczególnie ostrożnym przy zawieraniu transakcji internetowych i kupować tylko u sprawdzonych użytkowników.

Zobacz także

Napisz komentarz

Redakcja mamNewsa.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy Internautów. Prosimy o kulturalną dyskusję i przestrzeganie regulaminu portalu. Wpisy niezgodne z regulaminem będą usuwane. Dodając komentarz, akceptujesz postanowienia regulaminu. Wszelkie problemy z funkcjonowaniem portalu, usterki, uwagi, zgłoszenia błędów prosimy kierować na: [email protected]

Musisz być zalogowany, aby dodawać komentarze.

Ojoj, 16.07.2019 07:58

kto normalny robi przelew obcej osobie nie mając żadnej gwarancji że towar dostanie? olx jest do kupowania osobiście na miejscu, to nie sklep wysyłkowy tylko bazar internetowy.

rjasiacz, 16.07.2019 07:21

Uważajcie oszukał mnie taki jeden i policja doszła do tego kto to jest i odbyła się sprawa sądzie ale jakież było moje zdziwienie gdy otrzymałem pismo iż są po obserwacji przez lekarzy uznał że ta osoba jest chora i nie została skazany anu umieszczony w zakładzie gdzie mógłby się leczyć. NASZE SĄDY TO KPINA.