reklama

Trwa dogaszanie nocnego pożaru w Izdebniku. Straty są ogromne

, Na sygnale, Wiadomości, 27.09.2020 10:55, PG
Akcja gaśnicza trwa nadal.
Trwa dogaszanie nocnego pożaru w Izdebniku. Straty są ogromne

Jak już pisaliśmy w sobotę (26.09.) wieczorem doszło do ogromnego pożaru zakładu produkującego podeszwy obuwnicze w miejscowości Izdebnik przy ul. Dworskiej.

Sztuczne materiały, które mieściły się w środku kompleksu budynków spowodowały to, że pożar osiągnął potężne rozmiary. Budynek ma długość około 90 m.

- Budynek ten mieści się w starych zabudowaniach dworskich, z których większą część wykorzystuje Dom Pomocy Społecznej. Tylko cztery metry dalej od ogniska pożaru znajdowali się pensjonariusze. Jednak załoga DPS profesjonalnie zadziałała i ewakuowała 16 osób z najbliżej zagrożonego budynku. – przekazuje nam mł. bryg. mgr inż. Krzysztof Cieciak z PSP Wadowice.

Całą noc prowadzono działania ratowniczo – gaśnicze. Jak przekazuje nam rzecznik PSP Krzysztof Cieciak, obecnie trwa dogaszanie budynku. Strażacy kontrolują poszczególne pomieszczenia, sprawdzając czy nie występuje jeszcze jakieś zagrożenie.

Straty materialne są duże ale na szczęście nikt nie ucierpiał.

W akcji, na godz. 23:00, brały udział 34 zastępy straży pożarnej (17 zastępów PSP i 17 zastępów OSP). Na pomoc przyjechała też cysterna z JRG-3 Kraków.

Około 6:00 rano przywrócony został ruch na drodze krajowej nr 52, na trasie Kalwaria Zebrzydowska – Głogoczów.

foto: wadowice112Pożar zakładu produkcyjnego w Izdebniku (pow. wadowicki). Ogień pojawił się około godziny 19. Nie ma osób...

Opublikowany przez Kraków112 - Krakowskie Ratownictwo w Obiektywie Sobota, 26 września 2020

Zobacz także

Napisz komentarz

Redakcja mamNewsa.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy Internautów. Prosimy o kulturalną dyskusję i przestrzeganie regulaminu portalu. Wpisy niezgodne z regulaminem będą usuwane. Dodając komentarz, akceptujesz postanowienia regulaminu. Wszelkie problemy z funkcjonowaniem portalu, usterki, uwagi, zgłoszenia błędów prosimy kierować na: [email protected]

Musisz być zalogowany, aby dodawać komentarze.

Brak komentarzy