reklama

Traktorzysta z wypadku w Witkowicach był pijany

, Na sygnale, Wiadomości, 23.12.2021 11:00,
Poważne konsekwencje nietrzeźwej jazdy traktorem.
Traktorzysta z wypadku w Witkowicach był pijany

Jak już informowaliśmy, w środę (22.12) po południu służby ratunkowe interweniowały w związku z niebezpiecznym zdarzeniem z udziałem nietrzeźwego traktorzysty.

Do zdarzenia doszło tuż przed godziną 14 w Witkowicach k. Kęt na ulicy Stara Droga. W trakcie czynności na miejscu policjanci ustalili, że 68 – letni mieszkaniec gminy Kęty kierując ciągnikiem rolniczym marki Ursus w trakcie wymijania się z samochodem marki VW Touran zjechał z jezdni na pobocze po czym ciągnik przewrócił się na bok. Traktorzysta został przewieziony przez Pogotowie Ratunkowe do szpitala. Po badaniach lekarskich okazało się, że doznał on jedynie stłuczeń.

Z kolei badanie stanu trzeźwości przeprowadzili policjanci. Szybko okazało się, że przyczyną z powodu której traktorzysta mógł utracić panowanie nad pojazdem był alkohol. Badanie 68 – latka wykazało 2,4 promile alkoholu.

Za kierowanie pojazdem w stanie nietrzeźwości grozi kara do 2 lat pozbawienia wolności, zakaz prowadzenia pojazdów oraz kara grzywny.

- Podziękowania za prawidłową reakcję należą się świadkom, którzy widząc zdarzenie drogowe natychmiast powiadomili służby ratunkowe. Apelujemy do kierowców, aby nigdy nie wsiadali za kierownicę po spożyciu alkoholu czy narkotyków. Z kolei osoby postronne, które widzą, że za kierownicę wsiada pijany kierowca prosimy o natychmiastową reakcję i uniemożliwienie jazdy nietrzeźwemu lub też przekazanie informacji o zagrożeniu telefonicznie pod numer alarmowy 112 - informuje asp. szt. Małgorzata Jurecka, rzecznik Komendy Powiatowej Policji w Oświęcimiu.

źródło: KPP Oświęcim

Zobacz także

Napisz komentarz

Redakcja mamNewsa.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy Internautów. Prosimy o kulturalną dyskusję i przestrzeganie regulaminu portalu. Wpisy niezgodne z regulaminem będą usuwane. Dodając komentarz, akceptujesz postanowienia regulaminu. Wszelkie problemy z funkcjonowaniem portalu, usterki, uwagi, zgłoszenia błędów prosimy kierować na: [email protected]

Musisz być zalogowany, aby dodawać komentarze.

jaskinek, 28.12.2021 17:22

,,Traktorzysta z wypadku,w Witkowicach był pijany"?Czy:,,Traktorzysta z wypadku w Witkowicach,był pijany"?Czy może jeszcze inaczej?