Trafił do więzienia za jazdę po pijaku

, Na sygnale, Wiadomości, 13.10.2020 09:38,
Mężczyzna spędzi 3 lata za kratami.
Trafił do więzienia za jazdę po pijaku
Niestosowanie się do wyroku sądu i kilkukrotne kierowanie samochodem w stanie nietrzeźwości przez 38-letniego mieszkańca powiatu suskiego zostało ukarane. Zgodnie z wyrokiem sądu nieodpowiedzialny kierowca trafi na 3-letnią odsiadkę.

Kiedy w marcu br. w Zembrzycach policjanci zatrzymali kierowcę BMW, był on już dwukrotnie prawomocnie skazany przez Sąd Rejonowy w Suchej Beskidzkiej w związku z prowadzeniem w stanie nietrzeźwości pojazdów mechanicznych. W czasie tej marcowej kontroli policjanci ustalili, że podobnie jak w poprzednich przypadkach mężczyzna znajdował się w stanie nietrzeźwości.


Miesiąc później w kwietniu w Suchej Beskidzkiej, ponownie został zatrzymany przez funkcjonariuszy policji, gdy kierował pojazdem mając ponad 2,5 promila alkoholu oraz pomimo użycia przez policjantów sygnałów dźwiękowych i świetnych oznakowanego radiowozu, nadal kontynuował jazdę.

W drugiej połowie maja br. policjanci ponownie zatrzymali tego samego nieodpowiedzialnego kierowcę, tym razem w Makowie Podhalańskim. Wynik jego badania na stan trzeźwości wykazał jeszcze więcej, bo niecałe 3 promile alkoholu.

We wrześniu Sąd Rejonowy w Suche Beskidzkiej podsumował zachowanie kierowcy i orzekł wobec niego karę 3 lat pozbawienia wolności, dożywotni zakaz prowadzenia wszelkich pojazdów mechanicznych, a także świadczenie pieniężne w kwocie 20 tys. zł. na rzecz Funduszu Pomocy pokrzywdzonym oraz Pomocy Postpenitencjarnej.

źródło: KPP Sucha Beskidzka

Zobacz także

Napisz komentarz

Redakcja mamNewsa.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy Internautów. Prosimy o kulturalną dyskusję i przestrzeganie regulaminu portalu. Wpisy niezgodne z regulaminem będą usuwane. Dodając komentarz, akceptujesz postanowienia regulaminu. Wszelkie problemy z funkcjonowaniem portalu, usterki, uwagi, zgłoszenia błędów prosimy kierować na: [email protected]

Musisz być zalogowany, aby dodawać komentarze.

Brak komentarzy