To się kiedyś skończy tragedią. Ostre hamowanie przed zlikwidowanym przejściem dla pieszych [VIDEO]

, Na sygnale, Wiadomości, 17.05.2018 17:10, red
Zobaczcie nagranie z ulicy Krakowskiej w Andrychowie.
To się kiedyś skończy tragedią. Ostre hamowanie przed zlikwidowanym przejściem dla pieszych [VIDEO]
W ub. roku w Andrychowie i innych miejscowościach na drodze krajowej 52 zlikwidowano mnóstwo przejść dla pieszych. Tak jest m.in. na granicy Andrychowa z Inwałdem czy na Górnicy w Andrychowie. Przejścia skasowano, pasy zlikwidowano, znaki usunięto.

Niestety, wielu mieszkańców jest przyzwyczajonych do przejść, które już zostały zlikwidowane. I przechodzą „na pamięć”. Zresztą, zamalowane "pasy" jakby odzyskały blask i znowu są dobrze widoczne. Nic więc dziwnego, że wiele osób nadal korzysta z tych przejść, choć brak stosownego oznakowania informującego kierowców o przejściu. Często dochodzi do niebezpiecznych sytuacji.

Regularnie m.in. przy ulicy Krakowskiej w Andrychowie. Kierowca jednego z samochodów zatrzymał się, aby przepuścić kobietę przechodzą przez nieistniejące przejście dla pieszych. Z tyłu nagle najechał drugi samochód. W ostatniej chwili jego kierowca zdołał odbić w prawo i zatrzymał pojazd. Dzięki temu nie doszło do zderzenia.

Zobaczcie nagranie w monitoringu z pobliskiego komisu samochodowego Next Car.
W 2017 roku W całej Małopolsce na drogach krajowych zlikwidowano w tym roku 85 przejść dla pieszych. Z wypowiedzi przedstawicieli GDDKiA wynika, że przejścia są likwidowane ponieważ ze statystyk wynika, że właśnie na przejściach dla pieszych najczęściej dochodzi do wypadków i potrąceń pieszych. Ponadto zarządca drogi dokładnie policzył, ile osób przechodzi przez przejścia, które zostały zlikwidowane. Skasowano te, z których korzysta mniej niż 20 osób dziennie.


Zobacz także

Napisz komentarz

Redakcja mamNewsa.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy Internautów. Prosimy o kulturalną dyskusję i przestrzeganie regulaminu portalu. Wpisy niezgodne z regulaminem będą usuwane. Dodając komentarz, akceptujesz postanowienia regulaminu. Wszelkie problemy z funkcjonowaniem portalu, usterki, uwagi, zgłoszenia błędów prosimy kierować na: [email protected]

Musisz być zalogowany, aby dodawać komentarze.

specnarz, 18.05.2018 05:11

Co Wy Qrna oszaleliście na punkcie tej polityki? Przejścia zostały zlikwidowane - według mnie to źle, bo ludzie muszą jakoś przejść. Będą to robić najprawdopodobniej w tych miejscach co do tej pory, z tą różnicą że kierowcy nie będą o tym wiedzieli. Ktoś (GDDKiA?) odwalił fuszerę i pasy na jezdni nadal zostały co pozwala pieszym myśleć iż jest tam przejście. A winien stworzenia niebezpiecznej sytuacji jest najbardziej kierowca srebrnego samochodu który nie dostosował prędkości lub odległości do warunków na drodze. Niestety nie wiem czy jest z PIS-u czy z PO, ale Wy to wiecie najlepiej.

`, 17.05.2018 20:10

"Hehe same osły tutaj" ........... A macie tam jakiegoś przywódcę ?

`, 17.05.2018 20:08

"nomasakra" ......... to doskonały przykład wyborcy Totalnych :-0 ........... ubóstwo intelektualne wyłazi u takiego razem ze słomą z butów ............. Czy ktoś się z nim utożsamia ???

nomasakra, 17.05.2018 19:54

Kacze gówno miało byc

nomasakra, 17.05.2018 19:54

Kacze gówno miało byc

nomasakra, 17.05.2018 19:53

Hehe same osły tutaj. Wy chyba widzi Cię tylko to co chce Cię widzieć. Durnie matoły i pisiory. Głosuj Cię dalej na to kacze godni zwane pisem

Gmina2, 17.05.2018 17:21

Ja też nie będę głosował na burmistrza Żaka. Ten pan miał swoje 5 minut w gminie i nie zauważyłem poprawy. Gdzie jest obwodnica? Dla mnie liczą się konkrety, a nie gadanie że chce kontynuować to co zacząłem. Czyli co? Budowę obwodnicy Pan zaczął? Mogę tylko przeprosić mieszkańców gminy że na Pana głosowałem w ostatnich wyborach. Ja, moi znajomi i rodzina nie będziemy już na Pana głosować.

`, 17.05.2018 16:36

Czyli według Psikuty ... wyborcy Totalnych ... tym drugim samochodem który nie zachował bezpiecznego odstępu jechał "Gddkia to instytucja podlegająca po pisowski rząd" .................... BRAWO !

szpp, 17.05.2018 16:27

Gddkia to instytucja podlegająca po pisowski rząd który najwyraźniej tak dba o bezpieczeństwo obywateli

`, 17.05.2018 16:25

"Kierowca jednego z samochodów zatrzymał się, aby przepuścić kobietę przechodzą przez nieistniejące przejście dla pieszych." ............. No i ??? nie ważne z jakiego powodu by się zatrzymał to i tak drugi kierowca nie zachował bezpiecznego odstępu.