reklama

To było obywatelskie ujęcie pijanego rowerzysty

, Na sygnale, Wiadomości, 17.10.2022 10:03,
Za kierowanie rowerem w stanie nietrzeźwości grozi mandat w wysokości 2500 złotych.
To było obywatelskie ujęcie pijanego rowerzysty
Jak informuje policja, do zdarzenia doszło w sobotę (15.10) przed godziną 11:00. Mieszkaniec Kęt na parkingu sklepowym znajdującym się przy ulicy Konopnickiej w Kętach zauważył jadącego slalomem rowerzystę. W związku z tym natychmiast ujął mężczyznę, następnie wezwał Policję dzwoniąc pod numer alarmowy 112. Mundurowi podziękowali mieszkańcowi Kęt za wzorową reakcję, a następnie przejęli nietrzeźwego 52 – letniego mieszkańca Kęt. Badanie jego stanu trzeźwości wykazało 0,8 promila alkoholu.


Za kierowanie rowerem w stanie nietrzeźwości grozi mandat w wysokości 2500 złotych. W przypadku skierowania do Sądu wniosku o ukaranie sprawcy organ ten może nałożyć grzywnę w kwocie do 30 tysięcy złotych, a także orzec zakaz prowadzenia pojazdów niemechanicznych.

- Na wyróżnienie i szczególne podziękowania zasługuje Pan Jan. Mężczyzna widząc zagrożenie ze strony nietrzeźwego nie dopuścił aby ten kontynuował jazdę. Dzięki takiej stanowczej postawie sprawca wykroczenia drogowego już wkrótce odpowie za swój czyn przed Sądem - podkreśla Małgorzata Jurecka, rzecznik Komendy Powiatowej Policji w Wadowicach.

źródło: KPP Oświęcim

Zobacz także

Napisz komentarz

Redakcja mamNewsa.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy Internautów. Prosimy o kulturalną dyskusję i przestrzeganie regulaminu portalu. Wpisy niezgodne z regulaminem będą usuwane. Dodając komentarz, akceptujesz postanowienia regulaminu. Wszelkie problemy z funkcjonowaniem portalu, usterki, uwagi, zgłoszenia błędów prosimy kierować na: [email protected]ewsa.pl

Musisz być zalogowany, aby dodawać komentarze.

Brak komentarzy