Ten dzień kierowcy zapamiętają na długo [FOTO]

, Na sygnale, Wiadomości, 07.12.2019 12:15, red
Takiej sytuacji na drogach już dawno nie było.
Ten dzień kierowcy zapamiętają na długo [FOTO]
Od rana informujemy o trudnej sytuacji na drogach regionu. W godzinach 8:00-10:00 w wielu miejscach na drogach utworzyła się szklanka. Na terenie powiatów wadowickiego, oświęcimskiego i suskiego doszło do co najmniej kilkudziesięciu kolizji.

Do najpoważniejszej doszło w centrum Chełmka na ulicy Piastowskiej. Mieszkaniec Chełmka kierując samochodem marki Chevrolet zatrzymał się przed przejściem dla pieszych, aby wraz z pasażerką udzielić pomocy pieszej, która wywróciła się na chodniku. Po zatrzymaniu się mężczyzna włączył światła awaryjne. Jadący za nim samochód ciężarowy podczas próby hamowania wpadł w poślizg uderzając w tył chevroleta. Kierowca autobusu marki Renault, który jechał za nimi próbując ominąć pojazdy również wpadł w poślizg w wyniku czego zjechał z jezdni uderzając w sklep, a następnie w przystanek autobusowy. Za autokarem jechała kolejna ciężarówka, której kierowca również próbując uniknąć najechania na pojazdy zjechał z jezdni i uderzył w słup energetyczny.

W wyniku zdarzenia żaden z trzydziestu pasażerów autokaru oraz kierowców ich pasażerów nie odniósł obrażeń ciała. Do szpitala Pogotowie Ratunkowe przewiozło jedynie 71 – letnią mieszkankę Chełmka, która upadła na chodnik.

W Głębowicach na ulicy Słonecznej doszło do dachowania samochodu.

Jak ustalili policjanci 26 – letni mieszkaniec Osieka, kierując samochodem marki Fiat na łuku drogi stracił panowanie nad pojazdem w wyniku czego zjechał z jezdni, uszkodził znak drogowy, a następnie dachował.

W wyniku zdarzenia ani kierowca, ani jego dwuletnia córeczka nie odnieśli poważniejszych obrażeń ciała.

Policjanci apelują o zmniejszenie prędkości i dostosowanie jej do warunków drogowych. Przypominają również o tym, że nawierzchnia drogi w czasie opadów deszczu i śniegu jest śliska więc droga hamowania się wydłuża, a przy gwałtownym hamowaniu pojazd wpada w poślizg.CHEŁMEKźródło: policja

Zobacz także

Napisz komentarz

Redakcja mamNewsa.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy Internautów. Prosimy o kulturalną dyskusję i przestrzeganie regulaminu portalu. Wpisy niezgodne z regulaminem będą usuwane. Dodając komentarz, akceptujesz postanowienia regulaminu. Wszelkie problemy z funkcjonowaniem portalu, usterki, uwagi, zgłoszenia błędów prosimy kierować na: [email protected]

Musisz być zalogowany, aby dodawać komentarze.

Brak komentarzy