reklama

Tak się kończy jazda po pijaku. Miał ponad 1,5 promila i skasował ogrodzenie

, Na sygnale, Wiadomości, 07.05.2018 14:00, red
28–latek wsiadł za kierownicę bmw mając w organizmie 1,57 promila alkoholu.
Tak się kończy jazda po pijaku. Miał ponad 1,5 promila i skasował ogrodzenie

Do tego wypadku doszło 5 maja wieczorem.

W Osieku policjanci Wydziału Ruchu Drogowego zatrzymali - 28 –letniego mieszkańca Osieka. Mężczyzna spowodował kolizję drogową mając w organizmie ponad 1,5 promila alkoholu.

Kierowcy samochodu marki BMW wjechał wtedy w ogrodzenie jednej z posesji. Na miejsce natychmiast pojechali policjanci. Funkcjonariusze ustalili, że 28 – letni mieszkaniec Osieka kierując samochodem marki BMW stracił panowanie nad pojazdem, a następnie zjechał z jezdni i uderzył w betonowy murek, a następnie w ogrodzenie posesji. Po przeprowadzonym badaniu stanu trzeźwości szybko okazało się, że 28 – latek wsiadł za kierownicę mając w organizmie 1,57 promila alkoholu.

Za kierowanie stanie nietrzeźwości grozi kara pozbawienia wolności do lat 2 oraz zakaz prowadzenia pojazdów nie mniejszy niż trzy lata. Ponadto osoba kierująca pojazdem w stanie nietrzeźwości musi się liczyć z konsekwencjami finansowymi. Niezależnie od orzeczonej kary, sąd obligatoryjnie orzeka świadczenie pieniężne, w wysokości nie mniejszej niż 5 tys. złotych.


źródło: policjaZobacz także

Napisz komentarz

Redakcja mamNewsa.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy Internautów. Prosimy o kulturalną dyskusję i przestrzeganie regulaminu portalu. Wpisy niezgodne z regulaminem będą usuwane. Dodając komentarz, akceptujesz postanowienia regulaminu. Wszelkie problemy z funkcjonowaniem portalu, usterki, uwagi, zgłoszenia błędów prosimy kierować na: [email protected]

Musisz być zalogowany, aby dodawać komentarze.

Betty, 07.05.2018 20:05

Ot husaria drogowa! Dobrze ze to płot a nie kolejna rodzina z dzieckiem. Odebrać dożywotnio prawo każdy i do paki + odszkodowanie nie mniejsze niż 100 000 zł na cele społeczne oraz zwrot za naprawę ogrodzenia.