reklama

Tak mają wyglądać nowe radiowozy

, Na sygnale, Wiadomości, 30.04.2022 11:45,
Kiedy w naszym regionie?
Tak mają wyglądać nowe radiowozy

W tym tygodniu podczas targów branżowych Polsecure w Kielcach policja zaprezentowała nowe oznakowanie radiowozów i motocykli. Policyjne pojazdy mają być lepiej widoczne i oświetlone, zyskają także dodatkowe elementy graficzne.

- Zmiany mają na celu przede wszystkim poprawienie bezpieczeństwa nie tylko samych policjantów, ale użytkowników dróg. Radiowozy będą bardziej widoczne w dzień, ale przede wszystkim - kiedy zapadnie zmierzch – mówił podczas prezentacji nadinspektor Dariusz Augustyniak, pierwszy zastępca Komendanta Głównego Policji.

Jak poinformowano, wszystkie samochody i motocykle, które będą kupowane w tym roku, zostaną oznakowywane już według nowych zasad. - Nie będziemy przemalowywać starych radiowozów. Polska Policja ma tak dużo pojazdów, że nas po prostu na to nie stać. Inwestujemy w bezpieczeństwo i nowe pojazdy, które będą oznakowane według nowego wzoru - nadinspektor Dariusz Augustyniak.

Zatem docelowo wszystkie policyjne pojazdy zyskają nowy wizerunek dopiero za kilka lat, gdy obecne radiowozy i motocykle zostaną zastąpione nowymi.

źródło: policja

Zobacz także

Napisz komentarz

Redakcja mamNewsa.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy Internautów. Prosimy o kulturalną dyskusję i przestrzeganie regulaminu portalu. Wpisy niezgodne z regulaminem będą usuwane. Dodając komentarz, akceptujesz postanowienia regulaminu. Wszelkie problemy z funkcjonowaniem portalu, usterki, uwagi, zgłoszenia błędów prosimy kierować na: [email protected]

Musisz być zalogowany, aby dodawać komentarze.

Brak komentarzy