reklama
reklama

Ta ulica powinna zmienić nazwę ze Spacerowej na Rajdową – twierdzą mieszkańcy

Na sygnale, Wiadomości, 24.06.2024 20:00, eł

Piraci drogowi ją wręcz uwielbiają.

Ta ulica powinna zmienić nazwę ze Spacerowej na Rajdową – twierdzą mieszkańcy

Problem zbyt szybko jeżdżących kierowców nie omija żadnej prawie ulicy, jednak na niektórych jest szczególnie odczuwalny. Są bowiem takie trasy, na których noga oparta na pedale gazu staje się u pewnych osób wyjątkowo ciężka... W Kętach jedną z nich jest ulica Spacerowa. Piraci drogowi ją wręcz uwielbiają.

- Jak napisała mi jedna z mieszkanek, bardziej stosowną nazwą dla tej ulicy byłaby „Rajdowa”. Nie tylko motocykliści, ale i kierowcy samochodów osobowych mocno przekraczają tam dopuszczalną prędkość. Czy jesteśmy w stanie zapewnić tam bezpieczeństwo mieszkańców? Jest jakiś pomysł na rozwiązanie tego problemu? Może jakieś pomiary prędkości? - dociekała radna Agnieszka Mejza-Kanik w czasie sesji Rady Miejskiej w Kętach, która odbyła się w ubiegły piątek (21 czerwca).

Burmistrz Kęt Marcin Śliwa stwierdził, że ten temat powraca jak bumerang co roku o tej porze. - Nie pozostaje nam nic innego, jak wnioskować do policji o częstsze patrole, które pojawiają się już także na motocyklach. Grupa Speed również działa na terenie naszej gminy. Policjanci z oświęcimskiej drogówki nie ukrywają, że teren kęcki jest takim, gdzie bardzo dużo kierowców traci prawa jazdy... – powiedział.

Burmistrz przyznał, że sygnały podobne do tych z ulicy Spacerowej, docierają do niego również z innych części miasta. - Dostałem informację od mieszkańca, iż na ulicy Żwirki i Wigury, od Jana III Sobieskiego do skrzyżowania z ulicą Wyspiańskiego ponoć są nawet takie rajdy, że samochody przeskakują przez torowisko. Więc również zwróciłem się do policji o wzmożenie patroli w tamtym rejonie. Tyle możemy zrobić. Jeżeli chodzi o kwestię pomiaru prędkości, jedynym urzędem władnym, by postawić fotoradar, jest Inspekcja Transportu Drogowego i robi to z reguły na dwóch rodzajach dróg – krajowych i wojewódzkich – mówił Marcin Śliwa.


Foto: Pixabay

reklama
News will be here

Zobacz także

Napisz komentarz

Redakcja mamNewsa.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy Internautów. Prosimy o kulturalną dyskusję i przestrzeganie regulaminu portalu. Wpisy niezgodne z regulaminem będą usuwane. Dodając komentarz, akceptujesz postanowienia regulaminu. Wszelkie problemy z funkcjonowaniem portalu, usterki, uwagi, zgłoszenia błędów prosimy kierować na: [email protected]

Musisz być zalogowany, aby dodawać komentarze.

rjasiacz, 24.06.2024 20:49

Do tego jeszcze proponuję kontrolę układów wydechowych u rajdowców gdyż te samochody nie powinny jeździć że względu na przekroczenia hałasu, a to policja ma gdzieś.