reklama
reklama

Ta kobieta ma związek z kradzieżą mieszkaniową w Kętach

Na sygnale, Wiadomości, 04.09.2020 10:39,
Policja sporządziła portret pamięciowy.
Ta kobieta ma związek z kradzieżą mieszkaniową w Kętach

Policjanci z Komisariatu Policji w Kętach prowadzą czynności mające na celu ustalenie i zatrzymanie kobiety podejrzanej o kradzież mieszkaniową do której doszło w połowie sierpnia br. w jednym z bloków Osiedla Wyszyńskiego w Kętach. Podejrzana, pod legendą zbierania nakrętek, została wpuszczona do mieszkania przez 83 - letnią mieszkankę Kęt. Następnie wykorzystując chwilową nieuwagę seniorki skradła złotą biżuterię wartości kilku tysięcy złotych.

W trakcie czynności na miejscu zdarzenia policjanci przeprowadzili oględziny kryminalistyczne zabezpieczając ślady, które są weryfikowane. Z kolei policyjny rysownik sporządził portret pamięciowy poszukiwanej kobiety, który publikujemy.

Rysopis poszukiwanej: Wiek około 30 – 40 lat; szczupła, wzrost około 160cm; włosy blond farbowane upięte w kucyk.

Osoby, które rozpoznają kobietę i mogą pomóc w jej zidentyfikowaniu, prosimy o kontakt osobisty z policjantami Komisariatu Policji w Kętach, telefoniczny pod numer 47 83 26 500 lub numer alarmowy 112. Zapewniamy anonimowość.

Bądź ostrożny. Nie daj się okraść.

Apelujemy do seniorów o rozwagę i ostrożność w kontakcie z osobami obcymi które zapukają do mieszkania. Pod żadnym pozorem nie należy ich wpuszczać do wnętrza mieszkania. Aby uniknąć kradzieży mieszkaniowej należy również pamiętać o zamykaniu drzwi wejściowych na klucz. Ostrzeżenia te należy przekazywać seniorom w swoich rodzinach, tak aby byli świadomi zagrożenia i potrafili odpowiednio postąpić w podobnych sytuacjach.

Wszystkich mieszkańców prosimy również o zainteresowanie się osobami chodzącymi od mieszkania do mieszkania. W przypadku stanowczej reakcji sąsiadów najczęściej złodzieje w obawie przed identyfikacją rezygnują z przestępczego planu. Być może dzięki takiej czujności senior mieszkający w sąsiedztwie nie stanie się osobą pokrzywdzoną przestępstwem - apelują policjanci.

źródło: KPP Oświęcim

reklama
News will be here

Zobacz także

Napisz komentarz

Redakcja mamNewsa.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy Internautów. Prosimy o kulturalną dyskusję i przestrzeganie regulaminu portalu. Wpisy niezgodne z regulaminem będą usuwane. Dodając komentarz, akceptujesz postanowienia regulaminu. Wszelkie problemy z funkcjonowaniem portalu, usterki, uwagi, zgłoszenia błędów prosimy kierować na: [email protected]

Musisz być zalogowany, aby dodawać komentarze.

Mirek, 04.09.2020 16:00

co to za słownictwo !!! Co za pseudo nowomowa !! Co za inteligent pisze "kradzież mieszkaniowa" i "pod legendą zbierania nakrętek" - to nawet nie pół inteligent a ćwierć inteligent !!