reklama

Szybka akcja policji. Zatrzymali sprawcę kradzieży i odzyskali laptopa, którego utracił przedsiębior

Na sygnale, Wiadomości, 05.04.2019 10:50,
Policjanci z Komisariatu Policji w Zatorze potrzebowali jedynie dwóch godzin, aby zatrzymać złodzieja i zwrócić przedsiębiorcy skradziony sprzęt komputerowy, telefon oraz dokumentację firmową.
Szybka akcja policji. Zatrzymali sprawcę kradzieży i odzyskali laptopa, którego utracił przedsiębior

Do zdarzenia doszło w środę (3.04) w Przeciszowie. Policjanci otrzymali zgłoszenie dotyczące kradzieży torby z laptopem, telefonem komórkowym i firmową dokumentacją, będącej własnością przedsiębiorcy z powiatu wadowickiego, który wykonywał instalacje alarmowe w nowobudowanym punkcie handlowym.


- Funkcjonariusze natychmiast zainteresowali się sprawą. Na podstawie analizy monitoringu ustalili, że kradzieży torby dokonał mężczyzna podróżujący samochodem marki Fiat koloru ciemnego. Policjanci skojarzyli, że podobny do opisywanego pojazd kilkakrotnie był widziany na trasie pomiędzy gminą Przeciszów, a graniczącą z nią gminą Polanka Wielka. W związku z powyższym zaczęli typować pojazdy z bazy danych. W międzyczasie jeden z patroli zaczął penetrację Przeciszowa i Polanki Wielkiej. W niespełna dwie godziny mundurowi na terenie jednej z posesji w Polance Wielkiej, gdzie prowadzona była budowa nowego domu, dostrzegli granatowego fiata - informuje asp. sztab. Małgorzata Jurecka, rzecznik Komendy Powiatowej Policji w Oświęcimiu.

Jak się okazało mężczyzną, który podróżował fiatem był 38 – letni obywatel Ukrainy. Podczas przeszukania pomieszczenia, w którym znajdowały się rzeczy osobiste należące do 38 – latka policjanci odnaleźli skradzionego laptopa, dokumenty oraz komórkę.

Mężczyzna został zatrzymany i na podstawie zebranych dowodów został mu przedstawiony zarzut kradzieży. Następnie policjanci skontaktowali się z przedsiębiorcą i zwrócili mu skradzione mienie.

Za kradzież grozi kara do 5 lat pozbawienia wolności.

źródło: policja

Zobacz także

Napisz komentarz

Redakcja mamNewsa.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy Internautów. Prosimy o kulturalną dyskusję i przestrzeganie regulaminu portalu. Wpisy niezgodne z regulaminem będą usuwane. Dodając komentarz, akceptujesz postanowienia regulaminu. Wszelkie problemy z funkcjonowaniem portalu, usterki, uwagi, zgłoszenia błędów prosimy kierować na: [email protected]

Musisz być zalogowany, aby dodawać komentarze.

Brak komentarzy