Szpitale w Wadowicach i Andrychowie dostaną pieniądze

, Na sygnale, Wiadomości, 26.11.2020 08:55, DK
.
Szpitale w Wadowicach i Andrychowie dostaną pieniądze
69 mln zł trafi wkrótce do małopolskich szpitali. Pieniądze mają być przeznaczone na zakup środków ochrony osobistej oraz na modernizację przyszpitalnych tlenowni

Pieniądze zostaną przekazane w ramach Małopolskiej Tarczy Antykryzysowej. Małopolska Tarcza Antykryzysowa to nazwa pakietu w ramach którego doposażano szpitale w sprzęt medyczny, karetki a także wspomniane wcześniej środki ochrony osobistej.

- W pierwszej kolejności to wsparcie kierujemy do naszych placówek medycznych. Walka z COVID-19 wciąż trwa, jednak dzięki funduszom unijnym szpitale są do niej lepiej przygotowane, niż na początku pandemii - mówi Witold Kozłowski, marszałek Województwa Małopolskiego.

W kolejnym „rzucie” dotacji, wsparcie otrzymają m.in. Zespół Zakładów Opieki Zdrowotnej w Wadowicach oraz Wojewódzki Szpital Psychiatryczny w Andrychowie.

Zobacz także

Napisz komentarz

Redakcja mamNewsa.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy Internautów. Prosimy o kulturalną dyskusję i przestrzeganie regulaminu portalu. Wpisy niezgodne z regulaminem będą usuwane. Dodając komentarz, akceptujesz postanowienia regulaminu. Wszelkie problemy z funkcjonowaniem portalu, usterki, uwagi, zgłoszenia błędów prosimy kierować na: [email protected]

Musisz być zalogowany, aby dodawać komentarze.

FeelFree, 26.11.2020 09:52

@mamNewsa, bardzo nieaktualne zdjęcie...