reklama

Świetna postawa policjanta. Był już po służbie, ale zareagował

, Na sygnale, Wiadomości, 15.04.2019 14:55,
Mężczyzna w porę otrzymał pomoc medyczną.
Świetna postawa policjanta. Był już po służbie, ale zareagował
W piątek (12.04) asp. szt. Dawid Herbut z Komendy Powiatowej Policji w Wadowicach, w czasie wolnym od służby zauważył w centrum miasta samochód renault megane. Samochód jechał bardzo wolno całą szerokością ulicy Lwowskiej, co wskazywało, że kierujący może być nietrzeźwy.

- Ponieważ zachowanie kierującego stawało się dużym zagrożeniem dla innych użytkowników ruchu, funkcjonariusz podjął próbę zatrzymania pojazdu – informuje mł. asp. Agnieszka Petek, rzecznik Komendy Powiatowej Policji w Wadowicach.

Policjant podbiegł do samochodu, otworzył drzwi, a następnie wyjął kluczyki ze stacyjki. Kierowca nie reagował na zadawane pytania, był niekomunikatywny i tracił przytomność.

Jak się okazało 58-latek choruje na cukrzycę. Dyżurny wadowickiej jednostki powiadomiony przez kolegę, skierował na miejsce patrol policji oraz Zespół Ratownictwa Medycznego, który udzielił mężczyźnie fachowej pomocy medycznej zapobiegając zapadnięciu w śpiączkę hipoglikemiczną, stanowiącą zagrożenie dla życia mężczyzny.

źródło: policja

Zobacz także

Napisz komentarz

Redakcja mamNewsa.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy Internautów. Prosimy o kulturalną dyskusję i przestrzeganie regulaminu portalu. Wpisy niezgodne z regulaminem będą usuwane. Dodając komentarz, akceptujesz postanowienia regulaminu. Wszelkie problemy z funkcjonowaniem portalu, usterki, uwagi, zgłoszenia błędów prosimy kierować na: [email protected]

Musisz być zalogowany, aby dodawać komentarze.

",,**,,", 15.04.2019 18:59

Kolejny cukrzyk co nie mysli. Pora odebrac im prawa jazdy.

obserwator2012, 15.04.2019 17:56

Gratulacje dla pana Dawida, ale zawsze wydawało mi się ,że policjant jest na służbie od momentu wstąpienia w szeregi do emerytury, aczkolwiek chyba nic nie musi , to nie policyjne , a ludzkie zachowanie.Patrząc na to zdjęcie nasuwa się myśl-dobrze,że budują nową komendę, bo to co widać to średniowiecze.