reklama
reklama

Świadkowie zatrzymali pijanego kierowcę. Miał ponad 3 promile!

Na sygnale, Wiadomości, 03.03.2022 15:00, eł
Ledwo trzymał się na nogach, a mimo to próbował prowadzić samochód.
Świadkowie zatrzymali pijanego kierowcę. Miał ponad 3 promile!

Kilka dni temu klienci jednej ze stacji paliw w Wadowicach zauważyli delikwenta, który chwiejnym krokiem podszedł do poloneza, usiadł za kierownicą i próbował odjechać. Kobieta i dwaj mężczyźni zastąpili mu drogę, po czym, gdy się zatrzymał, odebrali nietrzeźwemu kierowcy kluczyki.

Potem zawiadomili policję i pilnowali pijanego mężczyzny do czasu przyjazdu funkcjonariuszy. Gdy mundurowi przeprowadzili u niego badanie trzeźwości, okazało się, że w jego organizmie buzowały ponad 3 promile alkoholu! Za kierowanie w takim stanie 57-latkowi z powiatu wadowickiemu grozi do 2 lat odsiadki za kratkami oraz zakaz prowadzenia pojazdów nawet na półtorej dekady. Policjanci zatrzymali też jego prawo jazdy. Nieodpowiedzialny mężczyzna wkrótce stanie przed sądem.

- Dziękujemy osobom, które wykazały się obywatelską postawą. Skutecznie ujęli pijanego kierowcę, co może zapobiegło tragedii na drodze. Wzorowa postawa świadków zasługuje na uznanie i jest godna naśladowania. Apelujemy, by każdy reagował na niebezpieczne zachowanie innych uczestników ruchu drogowego. Zadbajmy o bezpieczeństwo swoje i innych. Każdy, nawet anonimowo, może powiadomić najbliższą jednostkę policji o każdym niepokojącym zdarzeniu. Wystarczy zadzwonić pod numer telefonu 112 – podkreśla aspirant Agnieszka Petek, rzeczniczka prasowa wadowickiej policji.


Foto: policja.pl

reklama
News will be here

Zobacz także

Napisz komentarz

Redakcja mamNewsa.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy Internautów. Prosimy o kulturalną dyskusję i przestrzeganie regulaminu portalu. Wpisy niezgodne z regulaminem będą usuwane. Dodając komentarz, akceptujesz postanowienia regulaminu. Wszelkie problemy z funkcjonowaniem portalu, usterki, uwagi, zgłoszenia błędów prosimy kierować na: [email protected]

Musisz być zalogowany, aby dodawać komentarze.

Brak komentarzy