Strażacy walczą z wielką wodą [FOTO]

, Na sygnale, Wiadomości, 23.05.2019 13:25, red
Trudna sytuacja po intensywnych opadach deszczu.
Strażacy walczą z wielką wodą [FOTO]
Jak informuje Urząd Gminy w Kętach, najgorsza sytuacja jest w rejonie ul. Mostowej w Bielanach. Strażacy układają tu worki z piaskiem, by nie dopuścić do zalania ulicy prowadzącej w stronę Wilamowic.

Strażacy działają także na Kańczudze w rejonie ul. Wierzbowej, gdzie trwa pompowanie wielkiego rozlewiska. Zalanych zostało tam sześć posesji.

Na terenie całego powiatu oświęcimskiego wprowadzono stan pogotowia przeciwpowodziowego.


źródło: UG Kęty


foto: OSP Bulowice

SYTUACJA W INNYCH MIEJSCOWOŚCIACH:

WADOWICE, KALWARIA ZEBRZYDOWSKA, STRYSZÓW
- Na obecną chwilę odnotowaliśmy już blisko 30 interwencji, m.in. w: Choczni – zerwany mostek na ul. Kościuszki i zalane piwnice, Kleczy – zalany stadion przy szkole i komis samochodowy, Zawadce – zapchane przepusty przy drodze na Gorzeń i obok sklepu, czy w Gorzeniu – wylewa Dąbrowka i podtapia lokalne domy. W Wadowicach wystąpiły podtopienia m.in. na ulicach Iwańskiego, Batorego i Kasztanowej. Poważnym problemem są również uszkodzone drogi gminne. W terenie działa nasz gminny zespół zarządzania kryzysowego, który przygotował 12 ton piasku i 6 tysięcy worków. Sytuacja jest dynamiczna - poinformował po południu burmistrz Wadowic Bartosz Kaliński.

ANDRYCHÓW, WIEPRZ


BIELSKO-BIAŁA

Zobacz także

Napisz komentarz

Redakcja mamNewsa.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy Internautów. Prosimy o kulturalną dyskusję i przestrzeganie regulaminu portalu. Wpisy niezgodne z regulaminem będą usuwane. Dodając komentarz, akceptujesz postanowienia regulaminu. Wszelkie problemy z funkcjonowaniem portalu, usterki, uwagi, zgłoszenia błędów prosimy kierować na: [email protected]

Musisz być zalogowany, aby dodawać komentarze.

Brak komentarzy