reklama

Strażacy usuwają skutki wichury. Do kiedy będzie wiało?

, Na sygnale, Wiadomości, 19.02.2022 10:35,
Strażacy i energetycy mają pełne ręce roboty.
Strażacy usuwają skutki wichury. Do kiedy będzie wiało?
W sobotę (19.02) od rana strażacy podejmują cały szereg interwencji związanych z usuwaniem skutków silnie wiejące wiatru. Głównie chodzi o usunięcie drzew powalonych na drogi czy dachy budynków. W Kalwarii Zebrzydowskiej pojawiły się uszkodzenia na dachu liceum. W Andrychowie w bloku przy ulicy Włókniarzy 8 uszkodzona została elewacja [na zdjęciu].

W wielu miejscowościach nie ma prądu O godz. 10:00 Tauron informował o awariach w części miejscowości: Brody, Kalwaria, Lanckorona, Brzeźnica, Marcyporęba. W dwóch ostatnich przerwa w dostawie prądu może potrwać do wieczora.

Poniżej najnowszy komunikat synoptyków IMGW Kraków:

Prognozuje się wystąpienie silnego wiatru o średniej prędkości od 40 km/h do 50 km/h, w porywach do 100 km/h, z zachodu i południowego zachodu.
Na obszarze do tej pory notowano porywy wiatru do 95 km/h. Silny wiatr i porywy do około 100 km/h będą się utrzymywać do godzin popołudniowych, potem wiatr zacznie stopniowo słabnąć

- czytamy w komunikacie IMGW dla naszego regionu.


foto: nadesłane

Zobacz także

Napisz komentarz

Redakcja mamNewsa.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy Internautów. Prosimy o kulturalną dyskusję i przestrzeganie regulaminu portalu. Wpisy niezgodne z regulaminem będą usuwane. Dodając komentarz, akceptujesz postanowienia regulaminu. Wszelkie problemy z funkcjonowaniem portalu, usterki, uwagi, zgłoszenia błędów prosimy kierować na: [email protected]

Musisz być zalogowany, aby dodawać komentarze.

Brak komentarzy