Strażacy ochotnicy rozdali czujniki tlenku węgla, które już ratują życie

, Na sygnale, Wiadomości, 04.12.2019 19:15, DK / WB
Kilka dni temu w jednym z mieszkań w Andrychowie doszło do niebezpiecznej sytuacji.
Strażacy ochotnicy rozdali czujniki tlenku węgla, które już ratują życie
Kilka tygodni temu strażacy z OSP Andrychów przeprowadzali w Andrychowie pokazy w trakcie których rozdawali mieszkańców czujniki tlenku węgla, które zakupili z pomocą sponsorów. To była świetna inicjatywa.

Okazuje się, że efekty tych działań już są. Kilka dni temu w jednym z mieszkań w Andrychowie ulatniał się tlenek węgla z niesprawnego piecyka gazowego. Mieszkańcy zostali uratowani właśnie dzięki alarmowi z czujnika, który wcześniej otrzymali od strażaków.

O tej sytuacji rozmawiamy z Łukaszem Walczakiem z OSP Andrychów.W okresie zimowym, w domach, w których urządzenia grzewcze czy przewody wentylacyjne są źle użytkowane, wzrasta ryzyko śmiertelnego zatrucia CO czyli czadem. Aby zadbać o bezpieczeństwo swoje oraz swoich bliskich, należy sprawdzić drożność wentylacji, a także wyposażyć mieszkanie w czujnik tlenku węgla.

Tlenek węgla jest gazem bezwonnym i bezbarwnym, więc ludzie go nie wyczuwają, natomiast czujnik tlenku węgla wykryje nawet niewielkie jego stężenie i natychmiast zasygnalizuje to alarmem.

Zobacz także

Napisz komentarz

Redakcja mamNewsa.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy Internautów. Prosimy o kulturalną dyskusję i przestrzeganie regulaminu portalu. Wpisy niezgodne z regulaminem będą usuwane. Dodając komentarz, akceptujesz postanowienia regulaminu. Wszelkie problemy z funkcjonowaniem portalu, usterki, uwagi, zgłoszenia błędów prosimy kierować na: [email protected]

Musisz być zalogowany, aby dodawać komentarze.

Sumiarz, 05.12.2019 07:54

"Z druhami Z JRG Andrychów" ha ha ha