reklama

Strażacy gotowi na duże pożary. Powstał specjalny pluton

Na sygnale, Wiadomości, 27.10.2022 12:15, DK
W ćwiczeniach wzięli udział strażacy z kilku jednostek.
Strażacy gotowi na duże pożary. Powstał specjalny pluton
W środę (26.10) zakończyły się kolejne ćwiczenia strażaków ochotników na Jeziorze Mucharskim. Komenda Państwowej Straży Pożarnej w Krakowie, przygotowuje się na ewentualne wystąpienie dużych pożarów na terenach Małopolski.

Tzw. Plutony Zaopatrzenia Wodnego to jednostki OSP specjalnie przygotowane na ewentualne pożary o dużej skali. Druhowie ćwiczą od kilku miesięcy na zbiorniku w Świnnej Porębie.
Powiat Wadowicki dysponuje zatem skonfigurowanym wadowickim plutonem zaopatrzenia wodnego, złożonego z sił i środków ochotniczych straży pożarnych.

W ćwiczeniach, oprócz strażaków z Targanic Górnych brały udział jednostki z Wysokiej, Przytkowic, Zebrzydowic, Kozińca Centrum, Łękawicy.

W ramach ćwiczeń przeprowadzono próby praktyczne. Zbudowano magistralę wodną, składającą się z linii wężowych, sprawiono też bufor wodny w postaci zbiornika brezentowego o pojemności kilku metrów sześciennych.

W ten sposób zabezpieczono powiat wadowicki na ewentualne wystąpienie dużych rozmiarów pożarów.

foto: fb OSP Targanice Górne

Zobacz także

Napisz komentarz

Redakcja mamNewsa.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy Internautów. Prosimy o kulturalną dyskusję i przestrzeganie regulaminu portalu. Wpisy niezgodne z regulaminem będą usuwane. Dodając komentarz, akceptujesz postanowienia regulaminu. Wszelkie problemy z funkcjonowaniem portalu, usterki, uwagi, zgłoszenia błędów prosimy kierować na: [email protected]

Musisz być zalogowany, aby dodawać komentarze.

FeelFree, 27.10.2022 12:42

Czy strażacy potrafią już gasić pożary dużych zakładów prowadzących przetwarzanie śmieci w technologii plazmowej ? Czy będą mieć szkolenie w Swindon ?