reklama

Straż Miejska z Andrychowa ruszyła z kontrolami. Nawet kilkanaście dziennie

, Na sygnale, Wiadomości, 08.12.2020 09:10, red
Sezon grzewczy to wzmożony czas pracy dla straży miejskiej.
Straż Miejska z Andrychowa ruszyła z kontrolami. Nawet kilkanaście dziennie

Strażnicy miejscy otrzymują coraz więcej zgłoszeń od ludzi, którzy zaniepokojeni są tym, co niektórzy mieszkańcy spalają w piecach.

W przypadku stwierdzenia nieprawidłowości Straż Miejska od razu może wkroczyć do akcji. Strażnicy mogą wejść do domu i pobrać próbki popiołu do badań laboratoryjnych. W przypadku stwierdzenia nieprawidłowości właścicielowi nieruchomości grożą konsekwencje finansowe – mandat w wysokości 500 zł, ewentualnie sprawa w sądzie i kara do nawet 5000 zł.

Jak dowiadujemy się w magistracie w Andrychowie, w ostatnich dniach codziennie andrychowscy strażnicy miejscy przeprowadzają nawet kilkanaście kontroli na terenie całej gminy. W kilku przypadkach - za spalenia śmieci - nałożone zostały już mandaty.


Zobacz także

Napisz komentarz

Redakcja mamNewsa.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy Internautów. Prosimy o kulturalną dyskusję i przestrzeganie regulaminu portalu. Wpisy niezgodne z regulaminem będą usuwane. Dodając komentarz, akceptujesz postanowienia regulaminu. Wszelkie problemy z funkcjonowaniem portalu, usterki, uwagi, zgłoszenia błędów prosimy kierować na: [email protected]

Musisz być zalogowany, aby dodawać komentarze.

optimal, 08.12.2020 17:46

A kiedy skontrolują odlewnię która dymi jak sto domów?

lysonek5, 08.12.2020 10:25

Oczywiście nie pochwalam palić śmieci, ale zadania straży miejskiej to wypisywanie mandatów , np z monitoringu za złe parkowanie itp itp...Ale wychylić nos i wyjść w teren to już ciężko..