reklama
reklama

Sprzedawała wózek, straciła 10 tys. zł. Jak do tego doszło?

Na sygnale, Wiadomości, 23.02.2022 13:45,
Pewna mieszkanka powiatu suskiego padła ofiarą oszusta, który wysłał jej wiadomość z linkiem zawierającym adres strony internetowej przypominającej stronę operatora paczkomatów.
Sprzedawała wózek, straciła 10 tys. zł. Jak do tego doszło?
Policja przypomina, że oszuści nie próżnują i wymyślają nowe sposoby na zdobycie pieniędzy. Popularnym sposobem utraty pieniędzy z konta jest moment kiedy sprzedajemy coś poprzez stronę OLX lub inny portal aukcyjny.

Przekonała się o tym mieszkanka powiatu suskiego, która sprzedając wózek dziecięcy, otrzymała wiadomość od „klienta”. W wiadomości znajdował się link z treścią do strony przypominający stronę firmy kurierskiej, a także link do bankowości internetowej.


Sprzedająca nie zorientowała się, że otrzymała wiadomość od oszusta i wypełniła wszystkie rubryki na stronie, podając zarówno dane co do adresu przesyłki oraz dane do bankowości internetowej, w tym dane niezbędne do logowania się do banku.

Następnie poprowadzona przez aplikację „zalogowała się” do banku (ale na fałszywe konto) i otrzymała na swój telefon sms z wiadomością z banku. Pokrzywdzona nie sprawdziła treści wiadomości i wpisała kod na (fałszywej) stronie banku. Kod ten wykorzystali oszuści by zalogować się prawdziwym koncie bankowym kobiety. Nim kobieta się zorientowała i zablokowała swoje konto, straciła 10,5 tys. zł, które były na koncie.

źródło: KPP Sucha Beskidzka
reklama
News will be here

Zobacz także

Napisz komentarz

Redakcja mamNewsa.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy Internautów. Prosimy o kulturalną dyskusję i przestrzeganie regulaminu portalu. Wpisy niezgodne z regulaminem będą usuwane. Dodając komentarz, akceptujesz postanowienia regulaminu. Wszelkie problemy z funkcjonowaniem portalu, usterki, uwagi, zgłoszenia błędów prosimy kierować na: [email protected]

Musisz być zalogowany, aby dodawać komentarze.

Brak komentarzy