reklama
reklama

Sprawcy napadu na sklep zatrzymani przez policję

Na sygnale, Wiadomości, 20.09.2021 15:10,
Na razie trafili do aresztu.
Sprawcy napadu na sklep zatrzymani przez policję

Jak już informowaliśmy, 14 września w Wadowicach przed godziną 17:00 do jednego z osiedlowych sklepów wszedł zamaskowany napastnik, po czym sterroryzował przedmiotem przypominającym broń palną ekspedientkę sklepu żądając wydania pieniędzy, wykorzystał jej stan bezbronności, a następnie wyrwał stojącą na ladzie sklepowej kasę fiskalną i zbiegł w kierunku parku miejskiego.

Na miejsce natychmiast zostali skierowani policjanci, użyto psa tropiącego, przeprowadzono oględziny na miejscu zdarzenia, technicy kryminalistyki zabezpieczyli ślady w tym porzuconą kasę fiskalną.

16 września w wyniku intensywnych działań funkcjonariusze Referatu Operacyjno-Rozpoznawczego Wydziału Kryminalnego KPP Wadowice działając na podstawie materiałów operacyjnych dokonali dynamicznego zatrzymania radiowozem samochodu, którym poruszali się sprawcy rozboju.W pojeździe były trzy osoby, w tym główny podejrzany, a w miejscu zamieszkania typowana kobieta. W toku czynności przeszukania ujawniono w garażu torbę podróżną z zawartością odzieży użytej w czasie zdarzenia, plecak, a także przedmiot przypominający broń palną prawdopodobnie broń gazowa na metalowe kulki. W toku dalszych czynności zatrzymani zostali 24-letni mężczyzna i 23-letnia kobieta, mieszkańcy powiatu wadowickiego, którzy wspólnie i w porozumieniu dokonali zaplanowania i zrealizowania swojego planu dotyczącego napadu na sklep.

17 września obojgu przedstawiono zarzuty z art. 280 par. 2 kk, kobiecie dodatkowo z art. 62 ust. 1 Ustawy o Przeciwdziałaniu Narkomani za posiadanie marihuany. Sąd Rejonowy w Wadowicach na wniosek Policji i Prokuratury zastosował środek zapobiegawczy w postaci tymczasowego aresztowania na okres 3 miesięcy wobec sprawców. Grozi im kara pozbawienia wolności od lat 3 do 12.

źródło: KPP Wadowice
reklama
News will be here

Zobacz także

Napisz komentarz

Redakcja mamNewsa.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy Internautów. Prosimy o kulturalną dyskusję i przestrzeganie regulaminu portalu. Wpisy niezgodne z regulaminem będą usuwane. Dodając komentarz, akceptujesz postanowienia regulaminu. Wszelkie problemy z funkcjonowaniem portalu, usterki, uwagi, zgłoszenia błędów prosimy kierować na: [email protected]

Musisz być zalogowany, aby dodawać komentarze.

ƅarte, 21.09.2021 12:44

Ech @tomex Nie da ścigać kogoś kogo nie ma.

tomekx, 21.09.2021 11:29

Szkoda że nie ścigają aferzystów z pisu