Sprawca znęcania z nakazem opuszczenia miejsca zamieszkania, zakazem zbliżania oraz dozorem

, Na sygnale, Wiadomości, 14.11.2019 11:40,
Sprawca znęcania z nakazem opuszczenia miejsca zamieszkania, zakazem zbliżania oraz dozorem

Prokuratura Rejonowa w Oświęcimiu oraz policjanci z komisariatu Policji w Kętach postawieniem zarzutów zakończyli postępowanie w sprawie znęcania, którego dopuścił się 38 – letni mieszkaniec Kęt, wobec swojej konkubiny. Śledczy, postępując stanowczo zastosowali wobec podejrzanego nakaz opuszczenia miejsca zamieszkania, zakaz zbliżania się i kontaktowania z pokrzywdzoną oraz policyjny dozór.

Policjanci z kęckiego komisariatu Policji od kilku tygodni prowadzili postępowanie wobec 38 – letniego mieszkańca Kęt, podejrzanego o znęcanie nad 40 – letnią konkubiną. O podejrzeniu popełnienia przestępstwa przeciwko rodzinie i opiece, powiadomił kurator sądowy. W rodzinie została również wszczęta procedura Niebieskiej Karty, w związku z tym pokrzywdzona otrzymała wsparcie dzielnicowego oraz przedstawicieli instytucji zajmujących się przeciwdziałaniem przemocy w rodzinie.

W trakcie prowadzonego postępowania policjanci zebrali dowody świadczące, o tym że 38 – latek od blisko roku znęcał fizycznie i psychicznie nad kobietą. W związku z powyższym w dniu w ubiegły wtorek (12.11.2019), podejrzany został zatrzymany i doprowadzony do Prokuratury Rejonowej w Oświęcimiu, gdzie usłyszał zarzut znęcania nad konkubiną. Ponadto prokurator wobec podejrzanego zastosował środki zapobiegawcze w postaci natychmiastowego nakazu opuszczenia miejsca zamieszkania, zakazu zbliżania się i kontaktowania z konkubiną oraz policyjnego dozoru.

Za popełnione przestępstwo mężczyźnie grozi kara pozbawienia wolności do lat 5.

- Policjanci podejmując działania mające na celu przeciwdziałanie przemocy w rodzinie przypominają, że warto przerwać przemoc jak najszybciej. Kiedy przemoc zostaje ujawniona bardzo często sprawca, obawiając się konsekwencji karnych zmienia swoje postępowanie. Policjanci kierują swój apel również do osób, które są świadkami przemocy. Najczęściej są to sąsiedzi lub najbliższa rodzina. Osoby te informując o karygodnym zachowaniu sprawcy, dają siłę i wsparcie osobom pokrzywdzonym - apelują policjanci.

źródło: policjaZobacz także

Napisz komentarz

Redakcja mamNewsa.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy Internautów. Prosimy o kulturalną dyskusję i przestrzeganie regulaminu portalu. Wpisy niezgodne z regulaminem będą usuwane. Dodając komentarz, akceptujesz postanowienia regulaminu. Wszelkie problemy z funkcjonowaniem portalu, usterki, uwagi, zgłoszenia błędów prosimy kierować na: [email protected]

Musisz być zalogowany, aby dodawać komentarze.

Brak komentarzy