Sprawca wykroczenia próbował przekupić policjantów z grupy Speed

, Na sygnale, Wiadomości, 30.10.2020 10:20,
Policjanci z oświęcimskiej grupy Speed zatrzymali 59 – letniego mieszkańca Śląska, w związku z popełnieniem przestępstwa korupcyjnego.
Sprawca wykroczenia próbował przekupić policjantów z grupy Speed

Mężczyzna kierując samochodem przekroczył dozwoloną prędkość o 30 km/h. Zamiast przyjąć mandat za popełnione wykroczenie próbował przekupić policjantów, czym popełnił poważne przestępstwo.

W ubiegły wtorek (27.10) policjanci z oświęcimskiej drogówki zajmujący się ściganiem przestępców i piratów drogowych, czuwali nad bezpieczeństwem w ruchu drogowym na trasie Oświęcim – Kęty. Tuż przed południem na ulicy Piastowskiej w Łękach zatrzymali do kontroli drogowej samochód marki Toyota, jadący z prędkością 92km/h na odcinku z ograniczeniem prędkości do 60km/h.

Podczas kontroli policjanci poinformowali sprawcę wykroczenia, którym okazał się 59–letni mieszkaniec Śląska, o nałożeniu na niego mandatu i punktów karnych. Wtedy kierowca zaproponował pieniądze w zamian za odstąpienie od jego ukarania. Funkcjonariusze pouczyli mężczyznę, że taka propozycja stanowi przestępstwo.

Niestety mężczyzna zlekceważył słowa policjantów wyjmując plik banknotów, które włożył do schowka w drzwiach policyjnego wozu. W związku z powyższym mundurowi natychmiast poinformowali mężczyznę, że zostaje zatrzymany w związku z próbą wręczenia korzyści majątkowej funkcjonariuszowi.

Podejrzany o przestępstwo korupcyjne trafił do oświęcimskiej komendy. Następnego dnia usłyszał prokuratorskie zarzuty wręczenia korzyści majątkowej funkcjonariuszowi publicznemu, w zamian za odstąpienie od czynności służbowych.

Za popełnione przestępstwo grozi kara do 10 lat pozbawienia wolności.

źródło: KPP Oświęcim

Zobacz także

Napisz komentarz

Redakcja mamNewsa.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy Internautów. Prosimy o kulturalną dyskusję i przestrzeganie regulaminu portalu. Wpisy niezgodne z regulaminem będą usuwane. Dodając komentarz, akceptujesz postanowienia regulaminu. Wszelkie problemy z funkcjonowaniem portalu, usterki, uwagi, zgłoszenia błędów prosimy kierować na: [email protected]

Musisz być zalogowany, aby dodawać komentarze.

Brak komentarzy