reklama

Sprawca niedzielnego zdarzenia w Sułkowicach miał ponad 3 promile!

, Na sygnale, Wiadomości, 09.08.2022 16:57,
Szczegóły dotyczącego niedzielnego zdarzenia.
Sprawca niedzielnego zdarzenia w Sułkowicach miał ponad 3 promile!

Jak już informowaliśmy, w niedzielę (7.08) do groźnego zdarzenia doszło na ulicy Racławickiej w Sułkowicach k. Andrychowa.

- Skierowany na miejsce patrol ruchu drogowego ustalił, że kierujący audi utracił panowanie nad pojazdem, zjechał poza oś jezdni i zderzył się z nadjeżdżającym z przeciwka seatem, po czym uderzył w znak drogowy. Na szczęście nikomu nie stało się nic poważnego. Od kierującego audi wyczuwalna była silna woń alkoholu, a przeprowadzone badanie potwierdziło tylko przypuszczenia mundurowych. Sprawdzenie stanu trzeźwości 30-latka wykazało, że miał ponad 3 promile alkoholu we krwi. Po sprawdzeniu w policyjnych bazach wyszło na jaw, że nie posiada on również uprawnień do kierowania pojazdami - informuje asp. Agnieszka Petek, rzecznik Komendy Powiatowej Policji w Wadowicach.30-latek stanie przed sądem i odpowie za kierowanie pojazdem znajdując się w stanie nietrzeźwości, za co grozi mu kara do 2 lat pozbawienia wolności. Ponadto poniesie odpowiedzialność za kierowanie samochodem bez wymaganych uprawnień i spowodowanie kolizji.

- Apelujemy do kierujących pojazdami o rozwagę i ostrożność na drodze. Bądźmy trzeźwi, przestrzegajmy przepisów ruchu drogowego, dostosujmy prędkość do warunków ruchu. Pamiętajmy, że każdy uczestnik ruchu drogowego musi mieć na względzie bezpieczeństwo własne oraz innych użytkowników dróg - dodaje rzecznik policji.
Zobacz także

Napisz komentarz

Redakcja mamNewsa.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy Internautów. Prosimy o kulturalną dyskusję i przestrzeganie regulaminu portalu. Wpisy niezgodne z regulaminem będą usuwane. Dodając komentarz, akceptujesz postanowienia regulaminu. Wszelkie problemy z funkcjonowaniem portalu, usterki, uwagi, zgłoszenia błędów prosimy kierować na: [email protected]

Musisz być zalogowany, aby dodawać komentarze.

Brak komentarzy