Sprawca kradzieży i rozboju w Kauflandzie zatrzymany i aresztowany

, Na sygnale, Wiadomości, 14.12.2018 13:40, red
Policjanci Wydziału Kryminalnego w Andrychowie zatrzymali sprawcę kradzieży rozbójniczej, do której doszło na terenie miasta.
Sprawca kradzieży i rozboju w Kauflandzie zatrzymany i aresztowany

Jak już informowaliśmy, w środę (12 grudnia) andrychowski komisariat otrzymał zgłoszenie, że w jednym ze sklepów na terenie Andrychowa doszło do kradzieży. Z ustaleń policjantów wynikało, że młody mężczyzna został ujęty na gorącym uczynku kradzieży, gdy przekroczył linię kasy nie płacąc za towar, który schowany był w torbie (jak się później okazało artykuły spożywczo – przemysłowe i alkohol).

O tej sprawie pisaliśmy: Kradzież rozbójnicza w Kauflandzie. Poturbowany ochroniarz

Jak relacjonuje policja, ochroniarz sklepu poprosił 20-latka o okazanie zawartości torby, ten jednak odmówił, po czym wywiązała się awantura, a następnie doszło między nimi do szarpaniny. W pewnym momencie złodziej wyciągnął z kieszeni nóż, przy użyciu którego groził pracownikowi ochrony. Między mężczyznami ponownie doszło do kolejnej szamotaniny, w efekcie której złodziej przewrócił ochroniarza na podłogę i kopał go po całym ciele. Sprawcy przestępstwa udało się uciec zabierając skradziony alkohol.

Policjanci wszczęli poszukiwania mężczyzny. Do czynności skierowano również przewodnika z psem tropiącym, niestety pies utracił trop na jednej z ulic Andrychowa. Kryminalni jednak ustalili sprawcę przestępstwa, który po około 2,5 godziny od chwili zdarzenia został zatrzymany w miejscu zamieszkania. 20-latek został trafił do policyjnego pomieszczenia dla osób zatrzymanych.

- Przedstawiono mu zarzuty kradzieży rozbójniczej i lekkiego uszkodzenia ciała (art. 281 KK oraz 157 § 2 KK). Wczoraj Sąd Rejonowy w Wadowicach zastosował wobec 20-latka środek zapobiegawczy w postaci tymczasowego aresztu na czas 3 miesięcy - informuje Agnieszka Petek, rzecznik Komendy Powiatowej Policji w Wadowicach.


źródło: policja

Zobacz także

Napisz komentarz

Redakcja mamNewsa.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy Internautów. Prosimy o kulturalną dyskusję i przestrzeganie regulaminu portalu. Wpisy niezgodne z regulaminem będą usuwane. Dodając komentarz, akceptujesz postanowienia regulaminu. Wszelkie problemy z funkcjonowaniem portalu, usterki, uwagi, zgłoszenia błędów prosimy kierować na: [email protected]

Musisz być zalogowany, aby dodawać komentarze.

Mieszkaniec2, 14.12.2018 21:48

Tępy jesteś ty i twoja,, wypowiedź,, co się dziwić, że do takich rzeczy dochodzi w podrzędnym sklepie skoro mieszkańcy takim intelektem błyszczą :) klasa.

xpek, 14.12.2018 19:52

kaganiec

zandrychowa, 14.12.2018 17:45

A co on ma na głowie?

",,**,,", 14.12.2018 16:21

[email protected] tępy czlowieku!!!!!!! Ochrona w kauflandzie jest caly dzien,a kamery 36sztuk sa obserwowane i nagrywane non stop 24h. Jednym slowem monitoring taki jak w kazdym wiekszym banku.

Thoor, 14.12.2018 16:19

Ochroniarz OK,może i emeryt, ale dobrze, że nie musiał odganiać się od tłumu gapiów chętnych udzielić mu pomocy. Same kozaki, sebixy, prowole, janusze i pietyry pewnie obok stały. Pokażcie facjate gnoya.

Mieszkaniec2, 14.12.2018 13:52

Dno... A tak nawiasem mówiąc od kiedy w Kaufland są ochroniarze? Chodził kiedyś tam,, niby klient,,.