Sporo weekendowych kolizji na drogach. Niektóre tragiczne w skutkach

, Na sygnale, Wiadomości, 01.10.2018 19:55, PG
Weekendowa kronika policyjna. Kierowcy uważajcie na drogach.
Sporo weekendowych kolizji na drogach. Niektóre tragiczne w skutkach

W sobotę (29.09.) w Andrychowie na ul. Batorego około godz. 08:00 policjanci wydziału ruchu drogowego zatrzymali mężczyznę w wieku 51 lat, który będąc w stanie nietrzeźwości (miał prawie 1 promil) prowadził na drodze publicznej samochód marki seat leon. Mężczyźnie zatrzymano uprawnienia do prowadzenia pojazdów.

Z kolei po godz. 12:00 na ul. Polnej w Sosnowicach (gmina Brzeźnica) kierujący motocyklem nie dostosował prędkości do warunków panujących na jezdni, w wyniku czego w trakcie wykonywania manewru zmiany kierunku jazdy utracił panowanie nad pojazdem i doprowadził do wywrócenia pojazdu. Został za to pouczony.

W niedzielę (30.09.) tuż po północy w Wieprzu na ul. Wadowickiej kierujący samochodem seat Ibiza, który to w celu uniknięcia zderzenia z sarną wybiegającą bezpośrednio przed kierowany przez niego samochód skręcił w prawo i zajechał do przydrożnego rowu.

Na tej samej drodze o godz. 11:30, 26-letni kierujący samochodem kia rio podczas wyprzedzania rowerzysty nie zachował należytej ostrożności i doprowadził do zderzenia się z nadjeżdżającym z przeciwka samochodem volkswagen polo. W wyniku czego kierowca volkswagena utracił panowanie nad prowadzonym pojazdem. Nikt nie odniósł poważnych obrażeń. Sprawca został ukarany mandatem.Około godz. 14:20 na ul. Konstytucji 3 Maja w Wadowicach kierujący audi nie zachował bezpiecznej odległości od poprzedzającego go pojazdu renault, w wyniku czego doprowadził zderzenia się tych pojazdów. Sprawca został pouczony.

W tym samym miejscu przed godz. 19:00 kierujący audi nie zachował bezpiecznej odległości od poprzedzającego go pojazdu marki alfa doprowadzając do zderzenia się z tym pojazdem. Uczestnicy zdarzenia trzeźwi. Sprawca został ukarany mandatem.

Do tragicznego w skutkach wypadku doszło natomiast na drodze krajowej nr 44 w Przeciszowie. Szczegóły poniżej.
Również w poniedziałek (01.10.) doszło do dwóch poważnych wypadków na drogach krajowych w Choczni i Zatorze:
Zobacz także

Napisz komentarz

Redakcja mamNewsa.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy Internautów. Prosimy o kulturalną dyskusję i przestrzeganie regulaminu portalu. Wpisy niezgodne z regulaminem będą usuwane. Dodając komentarz, akceptujesz postanowienia regulaminu. Wszelkie problemy z funkcjonowaniem portalu, usterki, uwagi, zgłoszenia błędów prosimy kierować na: [email protected]

Musisz być zalogowany, aby dodawać komentarze.

maria, 02.10.2018 04:35

To nie kiepskie dni tylko kiepscy kierowcy małe kary też dają znać o sobie kierowcy a właściwie cwaniaczki kpią z przepisów.

kaczor, 01.10.2018 22:37

rzeczywiście to były kiepskie dni na drogach. uważajmy!