reklama

Spokojne święta na drogach, ale dużo mandatów

, Na sygnale, Wiadomości, 04.04.2018 10:05, red
Spokojne święta na drogach, ale dużo mandatów

Jak informuje policja w komunikacie, w okresie świątecznym na drogach powiatu oświęcimskiego nie doszło w tych dniach do żadnego wypadku drogowego. - Policjanci zostali wezwani do 13 kolizji drogowych, których powodem najczęściej był przedświąteczny pośpiech i roztargnienie co widać w liczbach: w piątek doszło do 10 kolizji, w sobotę do 2 kolizji, w niedzielę - do 1 kolizji, natomiast w poniedziałek nie doszło do żadnej - informuje Małgorzata Jurecka, rzecznik KPP Oświęcim.

To nie wszystko. W okresie świątecznym policjanci wyeliminowali z dróg trzech nietrzeźwych kierowców oraz jednego nietrzeźwego rowerzystę. Zatrzymali dwie osoby poszukiwane, ujawnili 203 wykroczenia, w związku z którymi nałożyli na sprawców 65 mandatów karnych za wykroczenia drogowe, 22 mandaty za wykroczenia porządkowe, a 105 osób pouczyli.


W 11 przypadkach wobec sprawcy, za popełnione wykroczenie zostanie skierowany wniosek o ukaranie do sądu.


źródło: policja

Zobacz także

Napisz komentarz

Redakcja mamNewsa.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy Internautów. Prosimy o kulturalną dyskusję i przestrzeganie regulaminu portalu. Wpisy niezgodne z regulaminem będą usuwane. Dodając komentarz, akceptujesz postanowienia regulaminu. Wszelkie problemy z funkcjonowaniem portalu, usterki, uwagi, zgłoszenia błędów prosimy kierować na: [email protected]

Musisz być zalogowany, aby dodawać komentarze.

Brak komentarzy