reklama
reklama

Spacerowicz natknął się w lesie na granat

Na sygnale, Wiadomości, 18.06.2024 11:53, eł

Niewybuch leżał na ściółce.

Spacerowicz natknął się w lesie na granat

Mimo że od czasu zakończenia drugiej wojny światowej minęło już 79 lat, w czasie prac rolnych czy budowlanych wciąż znajdowane są pochodzące z tego okresu niewybuchy. Ba, nierzadko nie trzeba nawet kopać w ziemi, by natrafić na jeden z nich. W ostatnią niedzielę (16 czerwca) spacerowicz natknął się na granat leżący na ściółce w lesie.

Do zdarzenia doszło w miejscowości Zagórze w gminie Mucharz. Mężczyzna, który znalazł niewybuch, zawiadomił do tym policję. Mundurowi przyjechali we wskazane przez niego miejsce, aby je zabezpieczyć. Wybuchowym znaleziskiem okazał się granat zaczepny o długości około 10 cm. W poniedziałek po niewybuch przyjechał patrol saperski z Krakowa, który przewiózł go na poligon, gdzie zostanie zneutralizowany.


Źródło: KPP w Wadowicach


reklama
News will be here

Zobacz także

Napisz komentarz

Redakcja mamNewsa.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy Internautów. Prosimy o kulturalną dyskusję i przestrzeganie regulaminu portalu. Wpisy niezgodne z regulaminem będą usuwane. Dodając komentarz, akceptujesz postanowienia regulaminu. Wszelkie problemy z funkcjonowaniem portalu, usterki, uwagi, zgłoszenia błędów prosimy kierować na: [email protected]

Musisz być zalogowany, aby dodawać komentarze.

Brak komentarzy