reklama

Solidny mandat za jazdę po pijaku na rowerze

, Na sygnale, Wiadomości, 12.05.2022 10:36,
Policjanci zatrzymali nietrzeźwego rowerzystę
Solidny mandat za jazdę po pijaku na rowerze

Policjanci z Komisariatu Policji w Zatorze zatrzymali nietrzeźwego rowerzystę. 33 – latek wsiadł na rower mając w organizmie 1,6 promila alkoholu nie bacząc na zagrożenie które stworzył w ruchu drogowym.

Do zdarzenia doszło wczoraj (11.05) tuż po godzinie 12:00 w Zatorze na ulicy Chrzanowskiej. Policjanci podczas patrolu zauważyli rowerzystę jadącego slalomem. W związku z powyższym zatrzymali go do kontroli drogowej. Podczas czynności okazało się, że 33 – letni mieszkaniec Podolsza ma w organizmie 1,6 promila alkoholu.

Za kierowanie rowerem w stanie nietrzeźwości grozi mandat w wysokości 2500 złotych. W przypadku skierowania wniosku o ukaranie sprawcy do sądu organ ten może nałożyć grzywnę w kwocie do 30 tysięcy złotych oraz orzec zakaz prowadzenia pojazdów niemechanicznych.

źródło: KPP Oświęcim

Zobacz także

Napisz komentarz

Redakcja mamNewsa.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy Internautów. Prosimy o kulturalną dyskusję i przestrzeganie regulaminu portalu. Wpisy niezgodne z regulaminem będą usuwane. Dodając komentarz, akceptujesz postanowienia regulaminu. Wszelkie problemy z funkcjonowaniem portalu, usterki, uwagi, zgłoszenia błędów prosimy kierować na: [email protected]

Musisz być zalogowany, aby dodawać komentarze.

Brak komentarzy