Służby ratownicze w akcji

, Na sygnale, Wiadomości, 07.02.2018 17:55, WB
Interwencje służb ratowniczych w Andrychowie i okolicach.
Służby ratownicze w akcji
W środę (7.02) po południu w Rzykach na jednym z osiedli nastoletnia dziewczyna doznała w domu urazu kręgosłupa. Wezwano pogotowie ratunkowe. Jak dowiadujemy się od oficera dyżurnego w PSP w Wadowicach, z powodu trudnych warunków na drodze karetka nie była w stanie dojechać na miejsce - zatrzymała się kilkaset metrów od budynku.

Zespół ratownictwa medycznego udzielił pomocy dziewczynie, a do Rzyk wezwano strażaków z JRG Andrychów, którzy pomogli w transporcie poszkodowanej do karetki. Nastolatka została przewieziona do oświęcimskiego szpitala.

Wkrótce potem służby ratownicze interweniowały przy ulicy Włókniarzy w Andrychowie, gdzie rodzina nie mogła nawiązać kontaktu z andrychowianinem, a drzwi do mieszkania były zamknięte. Strażacy pomogli wejść do mieszkania. Niestety, mężczyzna nie żył.


Wieczorem do dwóch kolizji doszło na pokrytej śniegiem drodze wojewódzkiej w Wieprzu. Samochody wypadły z drogi; w jednym przypadku jazda została zakończona w rowie, a drugim - na ogrodzeniu. Na szczęście, nikomu nic się nie stało.


foto: Archiwum

Zobacz także

Napisz komentarz

Redakcja mamNewsa.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy Internautów. Prosimy o kulturalną dyskusję i przestrzeganie regulaminu portalu. Wpisy niezgodne z regulaminem będą usuwane. Dodając komentarz, akceptujesz postanowienia regulaminu. Wszelkie problemy z funkcjonowaniem portalu, usterki, uwagi, zgłoszenia błędów prosimy kierować na: [email protected]

Musisz być zalogowany, aby dodawać komentarze.

............, 08.02.2018 09:49

Zapraszam wszystkich kierowców lubiących ekstremalną jazde do Zagórnika gdzie odśnieża p.Nowak. Przejazd ulicą Skornicką dostarczy wam adrenaliny na cały dzień.

Luthein, 08.02.2018 09:07

W rzykach odśnieża "Socha " (Transsped) Niestety tez maja wyj,ebane i jezdza z podniesionym plugiem bo przecież sie Stopi jak bedzie cieplo... szkoda juz gadac jak wyglądają boczne drogi to Dramat jest.. Nie rozumiem jak to jest ze ktos startuje do przetargu a potem ma na wszystko wywalone albo za malo ludzi lub sprzetu... Wiem ze Socha i sołtyska to prawie ze rodzina i zawsze oni wygrywaja . Ale tu liczy sie tez bezpieczenstwo Mieszkanców i turystów.. a no i zas ktos skasował płot na zakrecie na os Polaki. . > > > > >A paliwo dalij drogie..

tomacik, 07.02.2018 18:58

Trzeba by sprawdzić jak wygląda regulamin odśnieżania. Bo może tu tkwi problem i wygodnictwo służb odsniezajacych?

igor102, 07.02.2018 18:30

taaa...prezes ZGK za brak odśnieżania powinien wylecieć na zbity pysk natychmiast - natomiast burmistrz niestety musi poczekać do listopada.....jakoś może wytrzymamy

zandrychowa, 07.02.2018 18:08

To fakt jest gorzej niż było rok temu a zima trwa kilka dni.Prezes ZGK powinien wylecieć na zbity pysk i i to w trybie natychmiastowym.~Mam nadzieje że burmistrz wyciągnie z tego odpowiednie wnioski

Rzycan, 07.02.2018 18:03

Kto się weźmie za tych darmozjadów z ZGK , to skandal nie da się jeździć na głównych drogach, baczne drogi Pana Sochy to skandal ! Pan Balon jedzie koparką i odśnieża przy okazji ,bo wszystko by stanęło ,odśnieża z dobrej woli. ZGK i nic ! nic ! nic nie robi ! Nieudacznicy z prezesem z Krakowa !