Ślisko na drogach. Pełno kolizji

, Na sygnale, Wiadomości, 29.04.2019 12:30, PG
Policyjny przegląd drogowy. W weekend się działo.
Ślisko na drogach. Pełno kolizji

Weekend upłynął pod znakiem padającego deszczu, czego skutkiem było sporo kolizji na drogach powiatu wadowickiego. Także w poniedziałek warunki atmosferyczne nie rozpieszczają kierowców. Od rana dochodzi do zdarzeń drogowych.

Sobota (27.04.)

W Przytkowicach (gmina Kalwaria Zebrzydowska) o godz. 4:30 doszło do kolizji. Kierujących pojazdem volkswagen wykonując manewr cofania, na parkingu dyskoteki, najechał na zaparkowany pojazd marki renault, doprowadzając do zderzenia. Sprawca został pouczony.

W Leńczach (gmina Kalwaria Zebrzydowska) o godz. 08:00 kierujący samochodem marki opel nie dostosował prędkości do warunków na drodze, w wyniku czego przy dojeżdżaniu do skrzyżowania utracił panowanie nad pojazdem i uderzył w bok samochodu marki mercedes. Sprawca został ukarany mandatem.

Po godz. 18:00 na os. Polaki w Rzykach kierujący samochodem marki seat wykonując manewr skrętu w lewo w drogę poprzeczną nie udzielił pierwszeństwa przejazdu pojazdowi marki kia jadącemu z przeciwka. Sprawca doprowadził do zderzenia, po czym został ukarany mandatem.

Niedziela (28.04.)

W nocy o godz. 03:00 w Wadowicach na ul. Zaskawie kierujący samochodem marki ford nie dostosował prędkości do warunków na łuku drogi i utracił panowanie nad pojazdem, w wyniku czego zjechał na przeciwległy pas ruchu i doprowadził do zderzenia z jadącym z przeciwnego kierunku pojazdem marki opel. W wyniku tego uszkodził też ogrodzenie jednej z posesji. Kierujący byli trzeźwi. Sprawca został ukarany mandatem.

Z kolei o godz. 16:00 w Nowych Dworach (gmina Brzeźnica) kierujący pojazdem marki citroen nie dostosował prędkości do warunków panujących na drodze, w wyniku czego stracił panowanie nad pojazdem, przejechał przez chodnik i zjechał na pobocze.

Poniedziałek (29.04.)

Przed godz. 08:00 w Lanckoronie na ul. Kalwaryjskiej kierujący samochodem marki mitsubishi zatrzymał się na prawym pasie ruchu a następnie nie sygnalizując zamiaru wyko konania manewru zawracania, skręcił w lewą stronę i uderzył w prawy bok kierującego pojazdem marki volkswagen, który w tym czasie, w sposób prawidłowy, wykonywał manewr wyprzedzania. W wyniku tego doszło do zderzenia bocznego pojazdów. Następnie volkswagen zjechał na pobocze i wyjechał w ogrodzenie posesji.

Natomiast około godz. 10:00 w Przytkowicach (gmina Kalwaria Zebrzydowska) na drodze wojewódzkiej nr 953 łączącej Kalwarię ze Skawiną dachował kierowca osobówki [na zdjęciu].

W poniedziałkowy poranek (29.04.2019) w miejscowości Włosienica na ulicy Długiej (DK44) doszło do dwóch kolizji drogowych. O godzinie 5.30 60 – letnia mieszkanka Zatora kierując samochodem marki VW Passat na łuku drogi straciła panowanie nad pojazdem w wyniku czego zjechała z jezdni i dachowała w przydrożnym rowie.

Po dachowaniu passat częściowo wystawał na drogę więc inne pojazdy zmuszone były go omijać jadąc drugim pasem jezdni. W chwili gdy passata omijał samochód ciężarowy marki Volvo którym kierował 36 – letni mieszkaniec powiatu wadowickiego w ciężarówkę uderzyła jadąca z przeciwka. 19 – letnia mieszkanka Oświęcimia kierująca samochodem marki Toyota Yaris .

- Do szpitala na badania zostały przewiezione obydwie kierujące. Po badaniach lekarskich okazało się, że doznały jedynie stłuczeń - informuje Małgorzata Jurecka, rzecznik KPP Oświęcim.

Policjanci apelują o zmniejszenie prędkości i dostosowanie jej do warunków drogowych. Przypominają również o tym, że nawierzchnia drogi w czasie deszczu jest śliska więc droga hamowania się wydłuża, a przy gwałtownym hamowaniu pojazd wpada w poślizg.


foto: policja

Zobacz także

Napisz komentarz

Redakcja mamNewsa.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy Internautów. Prosimy o kulturalną dyskusję i przestrzeganie regulaminu portalu. Wpisy niezgodne z regulaminem będą usuwane. Dodając komentarz, akceptujesz postanowienia regulaminu. Wszelkie problemy z funkcjonowaniem portalu, usterki, uwagi, zgłoszenia błędów prosimy kierować na: [email protected]

Musisz być zalogowany, aby dodawać komentarze.

maria, 29.04.2019 18:31

o boże ślisko na drogach kierowcy słabi bez wyobraźni to obowiązek kierowcy dopasować prędkość do sytuacji na drodze kierowcy z bożej łaski