reklama

Śledztwo w sprawie tragicznej śmierci turystów z Wysokiej w Grecji

, Na sygnale, Wiadomości, 27.08.2018 14:10, red
Wadowicka prokuratura zwróciła się do greckich śledczych o wykonanie czynności procesowych, mogących pomóc ustalić przyczyny śmierć dwójki turystów z gminy Wadowice.
Śledztwo w sprawie tragicznej śmierci turystów z Wysokiej w Grecji
Pod koniec lipca w Grecji doszło do serii pożarów. Wśród ofiar jest 38-letnia matka z 9-letnim synem, mieszkańcy Wysokiej koło Wadowic.
W czasie pożaru wspólnie z innymi osobami wsiedli do łodzi i wypłynęli w morze, uciekając przed pożarem. Ich ciała zostały wyłowione kilkanaście godzin później.

Śledztwo w sprawie przyczyn tej tragedii prowadzi prokuratura w Wadowicach. Prowadzone jest w sprawie nieumyślnego spowodowania śmierci na terenie Republiki Greckiej dwojga turystów z Polski.

14 sierpnia prokurator z Wadowic wydał tzw. Europejski Nakaz Dochodzeniowy, w którym zwrócił się do strony greckiej o wykonanie szeregu czynności procesowych na terenie Grecji, w tym przesłuchania świadków. Dla przyspieszenia wykonania tych czynności zwrócono się do Eurojust (Europejska Jednostka Współpracy Sądowej) – poinformowała prokuratura.

Za nieumyślne spowodowanie śmierci grozi kara więzienia od 3 miesięcy do 5 lat.

W trakcie prowadzonego w wadowickiej prokuraturze śledztwa przesłuchano już szereg świadków, wystąpiono do operatorów sieci komórkowych o bilingi, uzyskano listę rezydentów oraz polskich turystów zakwaterowanych w hotelu Ramada wspólnie z pokrzywdzonymi. Następnie wystąpiono z wnioskami o pomoc prawną, tj. o przesłuchanie tych świadków do jednostek policji właściwych dla miejsca zamieszkania na terenie całego kraju.

źródło: Radio Kraków.

Zobacz także

Napisz komentarz

Redakcja mamNewsa.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy Internautów. Prosimy o kulturalną dyskusję i przestrzeganie regulaminu portalu. Wpisy niezgodne z regulaminem będą usuwane. Dodając komentarz, akceptujesz postanowienia regulaminu. Wszelkie problemy z funkcjonowaniem portalu, usterki, uwagi, zgłoszenia błędów prosimy kierować na: [email protected]

Musisz być zalogowany, aby dodawać komentarze.

Brak komentarzy