Sezon grzewczy rozpoczęty i są pierwsze pożary sadzy. Strażacy w akcji [FOTO]

, Na sygnale, Wiadomości, 31.10.2017 15:45, PG

We wtorek (31.10.) przed godz. 15:00 doszło do pożaru w Targanicach k. Andrychowa.

Sezon grzewczy rozpoczęty i są pierwsze pożary sadzy. Strażacy w akcji [FOTO]

W jednym z domów przy ul. Różanej w Targanicach zapaliły się sadze w kominie. Interwencję podjęli strażacy z JRG Andrychów oraz strażacy ochotnicy. Podobna sytuacja miała miejsce w Andrychowie w poniedziałek (30.10.) na ul. Tkackiej.
Pożary sadzy w kominie to w sezonie jesienno-zimowym dosyć częsta sytuacja. Tego typu pożary są bardzo niebezpieczne, bo w następstwie może dojść do pożaru poddasza i całego domu.


Strażacy jeszcze raz przypominają, że przed sezonem grzewczym konieczna jest wizyta kominiarza, który powinien porządnie sprawdzić instalację kominową i wentylacyjną. To dlatego, że często dochodzi do pożaru sadzy w kominie.


Należy także utrzymywać porządek w kotłowni, wokół pieca. Czasami mała iskra wystarczy, a może dojść do groźnego pożaru. I oczywiście, trzeba uważać żeby nie przegrzać pieca.

Zobacz także

Napisz komentarz

Redakcja mamNewsa.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy Internautów. Prosimy o kulturalną dyskusję i przestrzeganie regulaminu portalu. Wpisy niezgodne z regulaminem będą usuwane. Dodając komentarz, akceptujesz postanowienia regulaminu. Wszelkie problemy z funkcjonowaniem portalu, usterki, uwagi, zgłoszenia błędów prosimy kierować na: [email protected]

Musisz być zalogowany, aby dodawać komentarze.

Brak komentarzy