reklama
reklama

Setki interwencji, w wielu miejscowościach ciągle nie ma prądu

Na sygnale, Wiadomości, 20.06.2024 09:50,
W czwartek przed południem strażacy ciągle wyjeżdżają usuwac skutku nocnej nawałnicy burzowej.
Setki interwencji, w wielu miejscowościach ciągle nie ma prądu
Środowa (19.06) burza wyrządziła sporo szkód na terenie powiatów oświęcimskiego, wadowickiego, suskiego. W czwartewk rano strażacy ciągle wyjeżdżają do akcji, usuwając skutku silnie wiejącego wiatru.


W czwartek rano akcję związaną z drzewem mieli m.in. strażacy na terenie Roczyn, Leńcz, Choczni, Kalwarii (powiat wadowicki). Z kolei ze wstępnych danych z powiatu oświęcimskiego, wiadomo że na terenie powiatu oświęcimskiego strażacy podjęli od godziny 21:00 okolo 100 intewencji.

- W tym ponad 50 w Jawiszowicach, kilkadziesiąt w gminie Kęty (Kęty, Bielany, Nowa Wieś, Malec, Bulowice). Brak prądu w Jawiszowicach. Uszkodzone 3 dachy (Jawiszowice 2 i Bielany). Trwa 10 zdarzeń - informuje nas Zbigniew Jekiełek, rzecznik PSP Oświęcim

Podobnie sytuacja wygląda w sąsiednich powiatach.

Tauron informuje, że prądu ciągle nie ma niektórych rejonach w miejscowiściach: Zarzyce, Klecza, Łękawica, Dąbrówka, Stryszów, Juszczyn, Barwałd Dolny, Zator. Trwa usuwanie awarii, w niektorych przypadkach może to potrwać do godziny 23:00.

foto: OSP Witkowice
reklama
News will be here

Zobacz także

Napisz komentarz

Redakcja mamNewsa.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy Internautów. Prosimy o kulturalną dyskusję i przestrzeganie regulaminu portalu. Wpisy niezgodne z regulaminem będą usuwane. Dodając komentarz, akceptujesz postanowienia regulaminu. Wszelkie problemy z funkcjonowaniem portalu, usterki, uwagi, zgłoszenia błędów prosimy kierować na: [email protected]

Musisz być zalogowany, aby dodawać komentarze.

Brak komentarzy