Seryjny włamywacz zatrzymany, dłużej posiedzi w więzieniu

, Na sygnale, Wiadomości, 27.04.2018 10:25, red
26-latek działał m.in. w Andrychowie. Już siedzi w więzieniu, teraz usłyszał nowe zarzuty.
Seryjny włamywacz zatrzymany, dłużej posiedzi w więzieniu
We wrześniu i październiku 2017 roku na terenie Andrychowa doszło do sześciu włamań do placówek handlowych i lokali gastronomicznych, w trakcie których zginęły głównie pieniądze.


- W ramach prowadzonych postępowań policjanci zabezpieczyli szereg śladów kryminalistycznych, przesłuchali świadków, a także sprawdzili monitoring miejski. Poczynione ustalenia nie przyniosły pożądanego efektu. Pomimo formalnego umorzenia dochodzenia policjanci z andrychowskiego wydziału kryminalnego jednak cały czas pracowali nad tą sprawą. W czynności zaangażowano również Laboratorium Kryminalistyczne Komendy Wojewódzkiej Policji w Krakowie, z którego funkcjonariusze otrzymali informację, że jeden z zabezpieczonych śladów należy do mieszkańca Bielska Białej, który obecnie odsiaduje wyrok pozbawienia wolności na terenie Śląska za podobne przestępstwa. Po dokładnym przeanalizowaniu spraw dotyczących kradzieży i kradzieży z włamaniem oraz ponownym przejrzeniu zabezpieczonych śladów i dowodów, kryminalni upewnili się, że sprawcą jest 26-latek z Bielska Białej - informuje Agnieszka Petek, rzecznik KPP Wadowice.

25 kwietnia mężczyzna został przetransportowany z zakładu karnego do komisariatu, gdzie przeprowadzono z nim czynności procesowe. Przedstawiono mu sześć zarzutów, z których pięć zakwalifikowano jako kradzież z włamaniem, a w jednym przypadku usiłowania kradzieży z włamaniem.

Mężczyzna przyznał się do zarzucanych mu czynów i złożył na tę okoliczność obszerne wyjaśnienia. Ponadto przeprowadzono z udziałem zatrzymanego wizję lokalną, gdzie sprawca wskazał miejsca i okoliczności włamań. Sprawa ma charakter rozwojowy.

Podejrzanemu grozi kara 10 lat pozbawienia wolności.


źródlo: policja

Zobacz także

Napisz komentarz

Redakcja mamNewsa.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy Internautów. Prosimy o kulturalną dyskusję i przestrzeganie regulaminu portalu. Wpisy niezgodne z regulaminem będą usuwane. Dodając komentarz, akceptujesz postanowienia regulaminu. Wszelkie problemy z funkcjonowaniem portalu, usterki, uwagi, zgłoszenia błędów prosimy kierować na: [email protected]

Musisz być zalogowany, aby dodawać komentarze.

Brak komentarzy