reklama

Sensacyjne ustalenia śledczych w sprawie niedzielnego zajścia na Pańskiej Górze

, Na sygnale, Wiadomości, 24.11.2020 16:30, PG
Z zeznań napastnika wynika, że działał w obronie własnej. We wtorek został wypuszczony na wolność.
Sensacyjne ustalenia śledczych w sprawie niedzielnego zajścia na Pańskiej Górze

W niedzielę (22.11.) na Pańskiej Górze w Andrychowie. 39 – letni mieszkaniec Andrychowa zaatakował nożem 21 – letniego motocyklistę oraz jego ojca na Pańskiej Górze. Młody mężczyzna w ciężkim stanie trafił do szpitala w Wadowicach.

48 – letni ojciec młodego chłopaka oraz przebywający na miejscu podleśniczy na łamach portalu mamNewsa.pl opowiedzieli o całym zdarzeniu. Teraz policja przedstawia wersję domniemanego napastnika, która znacznie różni się od wersji motocyklistów.

We wtorek (24.11.) rzecznik prasowy Komendy Wojewódzkiej Policji w Krakowie mł. insp. Sebastian Gleń przekazuje nam, że wersja 48 – letniego motocyklisty została już upubliczniona w mediach.

Jednak 39 – latek, który zaatakował 21 – latka nożem przedstawił na przesłuchaniu w policji i prokuraturze całkiem inny opis zdarzenia. Wstępnie otrzymał jednak zarzut z art.157 &1 KK średniego uszkodzenia zdrowia oraz z art. 288 KK uszkodzenia mienia. Grozi mu do 5 lat pozbawienia wolności. We wtorek został wypuszczony na wolność.

39 – latek przyznał się do ataku nożem ale powiedział, że działał w obronie własnej ponieważ został ofiarą napaści. Z jego zeznań wynika, że doszło do sprzeczki z 48 – latkiem, do której dołączył później 21 – latek. W trakcie bójki został przygnieciony motocyklem, wyswobodził się, jednak zaatakowany użył noża, by się uwolnić gdyż jeden z mężczyzn go trzymał, dusił.

Po tym, jak się wyswobodził uszkodził pojazd, aby 48 – letni motocyklista nie uciekł z miejsca zdarzenia. 21 – latek zjechał wcześniej ranny na parking.

Śledczy ustalili, że podleśniczy z innego lasu a zarazem pracownik gminy Andrychów nie widział , że doszło do takiego zdarzenia i że ktoś jest ranny. Gdy przyszedł na miejsce zdarzenia chciał zatrzymać 48-latka w związku z nieuprawnionym wjazdem do lasu.

Póki co, dwie wersje się różnią. Policja będzie teraz wyjaśniać kto jaką miał rolę w tym zdarzeniu. Niewykluczone, że również motocykliści otrzymają zarzuty za wszczęcie bójki. Na razie mają zostać ukarani zgodnie z kodeksem wykroczeń za nielegalny wjazd do lasu. Śledztwo w tej sprawie prowadzi Komenda Powiatowa Policji w Wadowicach.


Wersja motocyklistów:


Wersja podleśniczego:
Stanowisko Nadleśnictwa Andrychów:

Zobacz także

Napisz komentarz

Redakcja mamNewsa.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy Internautów. Prosimy o kulturalną dyskusję i przestrzeganie regulaminu portalu. Wpisy niezgodne z regulaminem będą usuwane. Dodając komentarz, akceptujesz postanowienia regulaminu. Wszelkie problemy z funkcjonowaniem portalu, usterki, uwagi, zgłoszenia błędów prosimy kierować na: [email protected]

Musisz być zalogowany, aby dodawać komentarze.

moganus, 28.11.2020 12:26

Z komentarzy i informacji można wywnioskować, że synek z tatuśkiem zapierdalali po lesie jak do pożaru a grzybiarz z psem ich nagrał telefonem. Wrócili się żeby zutylizować dowody i oklepać gościa. Motopizdeczkę, który skoczył do grzybozbieracza z pazurami, ten zadrapał kozikiem. Ojciec, motopizdeczka senior, wyłapał bardziej delikatnie bo tylko mandat od leśniczego. https://www.wykop.pl/link/5820299/makabryczny-atak-w-andrychowie-burmistrz-chce-walczyc-z-motocyklistami/

xxaniaxx, 26.11.2020 15:45

Hm......

Archanioł Michał, 25.11.2020 21:49

@Zakolog ps poczytaj co "myślą" fani o bramce ręką Maradony - nie ma wartości tworzącej człowieka, jest skuteczność samca i tyle w temacie pozdrawiam serdecznie, proszę nie poddawać się brakowi światła :)

BraPor, 25.11.2020 20:06

Czyżby przez zwrócenie uwagi w stronę motocyklistów , motocykliści fiknęli i się trochę przeliczyli? Poznając drugą stronę medalu. Kto wie? Generalnie nie nam to oceniać. Mam nadzieję że wyjaśnią wersję realną odpowiednie służby. Oczywiście jednego i drugich działania były złe. Ale dość śmieszne tutaj jest robienie wielkich ofiar i wielkiego oprawcy z osób uczestniczących w zdarzeniu.

Archanioł Michał, 25.11.2020 19:56

@Zakolog specyficzna ( w odniesieniu do tematu głównego ), rozbudowana puenta - ten najgorszy problem dotyczy już Świata Całego, nie wchodząc w szczegóły ( nie miejsce) zamordystyczna popkultura produkuje społeczeństwo w takt "postępującego zbydlęcenia" ( Witkacy), opisany przez Ciebie problem z "odpadami" to efekt uboczny, jeden z nurtów - stado walczy z innym stadem

waldemar231, 25.11.2020 12:40

Dyskusja o ataku, o ataku ze nie powinienem tak reagować na skutek złamania prawa przez crossowców jest wogole bezsensowna bo przecież to oczywista sprawa i koniec dyskusji. Ludzie to rozstzrasaja i się ekscytują, nie ma usprawiedliwienia na taki czyn sluchajac reakcji ojca. Nie mniej jednak gdy sytuacja wyglądała zgoła inaczej a tego nie wiecie, wydaliście na gościa z nożem wyrok. Gdy bronił się przed atakiem to sprawa wygląda już całkiem inaczej, ktoś tu dobrze pisał o postawieniu majątku na niewinność motocyklistów. Widziałem kilka razy Pana poszkodowango na żywo w klubie więc mam wątpliwości co do przechowalni biegu zajścia ale od tego jest prokuratora i sąd. Zauważcie ze komentarze na Fb są tylko pozytywne w 1 stronę. Tutaj gdzie można zostać anonimowym ludzie mają już zgoła inne przemyślenia i ocenę sytuacji. Panu motocykliście życzę powrotu do zdrowia i rozwijania Pasji w bardziej bezpiecznych miejscach

waldemar231, 25.11.2020 12:29

Chłopie z mikrofonem, nie wiem czy ty słuchasz w ogóle co mówisz ale nie znasz wszystkich okoliczności zdarzenia. Przeciez gościu mógł się rzeczywiście bronić a ty sugerujesz że ze zaatakował ich bo wjechali do lasu pomimo zakazu

Jeremiasz, 25.11.2020 09:22

Zakolog tak się dzieje z jednej prostej przyczyny. Otóż w Polsce jak dojdzie do takiego zdarzenia to sprawca jest natychmiast potępiony i skreślony, dlaczego? Bo w Polsce ze względu na głupie prawo nikomu do głowy nie przyjdzie że ktoś po prostu może użyć BRONI do obrony, dlatego właśnie każdy kto jej używa jest z góry już osądzony negatywnie. Taką mamy mentalność obecnie ukształtowaną. Jeśli zeznania oskarżonego okazały by się prawdziwe - co jest wielce prawdopodobne, to takich dwóch jegomościów rzekome ofiary, powinno się jeszcze wychłostać i nakopać dla przykładu za kłamstwa i przerzucanie winy. Przykre jest to, że w naszym kraju, ludzie zdawało by się zajmujący wysokie stanowiska, ludzie zajmujący wysoki status ekonomiczny często okazują się zwykłymi ogarnięci pychą i obłudą łajdakami i bandytami którzy czują się lepsi od innych tylko dlatego że mają więcej na koncie. Mam nadzieję że policja ustali jak było aby sprawiedliwości stało się za dość.

Zakolog, 25.11.2020 00:40

@Archanioł Michał -Nie mam kwalifikacji, koniecznego doświadczenia, a nawet ambicji w poszukiwaniu prawdy, co tam się wydarzyło. To jest sprawa dla policyjnych śledczych i oni mam nadzieję sobie z nią poradzą . Mnie jednak bardzo interesuje pewien socjologiczny epifenomen. Na ile obserwatorzy opisujący, na podstawie dostępnych im informacji i to informacji wytworzonych po fakcie, są wstanie je przetworzyć i wyciągnąć z nich wnioski ? I tu moja refleksja: na pewno nie jesteśmy narodem myślicieli, naukowców, badaczy, odkrywców. To co najlepsze już siedzi na zachodnich uniwersytetach i korporacjach, a nowy nabór tylko czeka na koniec pandemii, aby tam się znaleźć. Ale to dopiero część naszych problemów, ponieważ najgorszym kłopotem są odpady, te ulokowane przez samorządowe układy na różnych opłacanych przez podatników stanowiskach i rżnące intelektualistów oraz znawców np. literatury, historii i ogłupiające normalną resztę. O ile jest nadzieja, że nasi emigranci mogą tu jeszcze wrócić, to te intelektualne erzace nie odejdą, bo czymże by byli bez swoich patronów.

Archanioł Michał, 24.11.2020 23:06

@Zakolog nawet portalik się połapał i zmienia tytuł "nożownik" w "domniemany napastnik" a to co koleś wyprawia przed kamerą MN ech no właśnie to już tutaj padło " milczenie jest złotem" ;) może dlatego nasz spacerowicz jest na wolności, i dobrze

sowa, 24.11.2020 22:27

@barte milczenie jest złotem.

JasiuWedkarz, 24.11.2020 21:43

@zakolog Zwroc uwage ze dziwnym trafem ofiara nozownika nie chciala opieki psychologo policyjnego. Obawa ze moglby on podwazyc wersje zeznan ?

JasiuWedkarz, 24.11.2020 21:39

Medialnie goscia ktory mogl sie bronic zlinczowano...Ciekawe czy wszyscy wyznajacy "jedyna" wersje ojca postawili by wlasny majatek na jego niewinnosc ...

Zakolog, 24.11.2020 21:17

Jakoś nie wiedzieć dlaczego sprawa „nożownika” rozpala, co wątlejsze hipokampy i śmiga po andrychowskim eterze. Przy okazji ujawniając możliwości analityczne niektórych umysłów z ich nieumiejętnością czytania ze zrozumieniem prostego tekstu. Ale, aby przygasić ten żar emocji spróbujmy, choć przez chwilę posłużyć się naszymi obszarami korowymi. W latach 60-tych Sąd Najwyższy Stanów Zjednoczonych wprowadził tak zwane prawo Mirandy, czyli obowiązek stosowania przez policję ostrzeżenia w stosunku do aresztowanego. Te cztery formułki znają wszyscy, którzy oglądają amerykańskie kryminały. Chodzi o prawo do milczenia, do adwokata oraz to najsłynniejsze, czyli wszystko co oskarżony zezna, może zostać użyte przeciwko niemu. Ten nakaz w sposób zasadniczy uprzywilejowuje aresztowanego, ponieważ zdaje się mu mówić – chłopie nic nie mów i zadzwoń do adwokata, to policja musi przedstawić dowody, a ty po ich przeanalizowaniu możesz się do nich odnieść. Dziwnym trafem w naszej andrychowskiej telenoweli, jedna ze stron kompletnie ignoruje te słuszne zalecenia i wszędzie gdzie się da trąbi swoją wersję. Nagranie własnej wersji zdarzeń, czy publikacja zdjęć ze szpitala jest kompletnie niezrozumiała. Oczywiście te materiały nie są do procesowego wykorzystania, ale dla prokuratora i śledczych, to jest kopalnia wiedzy. Wyszkolonego prokuratora podczas przesłuchania średnio interesuje, co świadek mówi, ale za to bardzo zwraca uwagę jak mówi. Gesty wykonywane podczas przesłuchania mówią więcej, niż treść zeznań. Jeśli prokurator oglądał przeprowadzoną przez mamNewsa rozmowę, to mógł sobie policzyć ilość mrugnięć, obejrzeć gestykulację rąk, posłuchać tempr głosu i kilka innych psychologicznych wyznaczników mówienia prawdy. Dlatego nie może dziwić brak wniosku o tymczasowe aresztowanie, skoro najbardziej zainteresowani takim wnioskiem - go nie chcą.

Archanioł Michał, 24.11.2020 20:38

@misatoandrychów organizuj ! zrzutkę bo dobry prawnik zapewne przyda się dokładam się

miastoandrychow, 24.11.2020 20:29

Brawo dla Pana z pieskiem, też miałem do czynienia z motocyklistami i powiem jedno o mało nie straciłem życia bo zwróciłem uwagę na jazdę głośnym motocyklem w mojej okolicy ! Jeżeli ktoś zorganizuje zrzutkę dla tego Pana też się dołożę, Bo mamy sytuacje, że ludzie sami muszą się bronić przed takimi i o podobnymi zjawiskami, bo prawo nie jest egzekwowane ? Oczywiście większość motocyklistów to normalni użytkownicy, ale wielu młodych ma prawo za nic, oni stanowią prawo ? Przykład staw w parku koło kościoła ?

obywatel, 24.11.2020 19:57

Widzę że oczy otwierają się niektórym. Kij ma zawsze dwa końce.

Nostradamus, 24.11.2020 19:32

I jak się okazuje mamy dwie wersje zdarzenia. Jakoś nie mogę uwierzyć poszkodowanemu gdy sam bezczelnie łamie prawo. A pan redaktor w takich przypadkach powinien być bezstronny. Tak czy inaczej sąd rozstrzygnie.

gxz, 24.11.2020 19:18

Buta i arogancja jednego z tych panów czyli Pana "Ś" od Magika, znana jest od dawna w całym mieście... A młody sam się wizerunkowo pogrążył swoim facebookowym wpisem i swoją wyimaginowaną "zajebistością". Każdy medal ma dwie strony, niech zdrowieje i wsiada na motor ale nie w lasach a na profesjonalnych torach.

bolo123, 24.11.2020 19:05

Wiedząc kim są motocykliści, to zaczynam wierzyć nożowikowi

zorro, 24.11.2020 18:51

TA Najlepiej się rozbeczeć i zrobić z siebie ofiarę a nikt się nie zapytał czy czasem się nie bronił tym nożem przed dwoma dryblasami na motorach BO PRZECIEŻ PAŃSKA GÓRA DO NICH NALEŻNY

kamieni.kupa, 24.11.2020 18:41

Każda ze stron będzie się bronić więc ciekawie zapowiada się dojście do prawdy. Absolutnie potępiam atakowanie kogoś nożem, ale ci dwaj łamiący świadomie przepisy jakoś nie wzbudzili mojego zaufania.

moganus, 24.11.2020 18:22

I wszystko jasne, tak jak mówiłem - każdy kto zna tych osobników którzy " byli ofiarą nożownika " wie jakie to są osobniki . Mam nadzieje że wymiar karzy wymierzy sprawiedliwość osobnikom cwaniakom.

starymoher, 24.11.2020 17:42

Jakoś,nie wiem czemu,bardziej wierzę ,,nożownikowi",choć może trochę przesadził z tym uszkodzeniem motocykla.