Samochód dostawczy roztrzaskał się na drzewie [FOTO] [AKTUALIZACJA]

, Na sygnale, Wiadomości, 27.05.2020 20:28,
Do zdarzenia doszło w środę (27.05) wieczorem.
Samochód dostawczy roztrzaskał się na drzewie [FOTO] [AKTUALIZACJA]
Wypadek miał miejsce na drodze krajowej nr 44. Samochód dostawczy uderzył w przydrożne drzewo.

Policjanci ustalili, że 30 – letni mieszkaniec Zatora, kierując samochodem marki VW Transporter na łuku drogi stracił panowanie nad pojazdem w wyniku czego zjechał z jezdni, a następnie uderzył w przydrożne drzewo.

Strażacy przy pomocy specjalistycznego sprzętu wydostali młodego kierowcę z pojazdu, następnie przekazali go ratownikom medycznym Lotniczego Pogotowia Ratunkowego. W wyniku wypadku kierowca doznał poważnych obrażeń ciała.

- W trakcie dalszego postępowania policjanci ustalą dokładne okoliczności tego wypadku drogowego - informuje rzecznik policji w Oświęcimiu Małgorzata Jurecka.

Jak dodaje, pierwsi z pomocą ruszyli 2 kierowców, którzy wezwali służby ratunkowe i zaczęli gasić palący się silnik pojazdu. Z pomocą pospieszył również policjant z Komendy Miejskiej Policji w Krakowie. Zajął się poszkodowanym w wypadku, młodym kierowcą, który był zakleszczony w pojeździe. Policjant wszedł do wnętrza transportera, a następnie unieruchomił kark rannemu, poprzez co umożliwił mu oddychanie. Monitorował również jego funkcje życiowe i nie pozwolił na utratę przytomności, aż do czasu, gdy strażacy rozcięli karoserię VW i wydostali rannego z pojazdu.

30 – latek z poważnymi obrażeniami nóg pod opieką ratowników medycznych Lotniczego Pogotowia Ratunkowego został przetransportowany na leczenie do jednego z krakowskich szpitali.


foto: policja

Zobacz także

Napisz komentarz

Redakcja mamNewsa.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy Internautów. Prosimy o kulturalną dyskusję i przestrzeganie regulaminu portalu. Wpisy niezgodne z regulaminem będą usuwane. Dodając komentarz, akceptujesz postanowienia regulaminu. Wszelkie problemy z funkcjonowaniem portalu, usterki, uwagi, zgłoszenia błędów prosimy kierować na: [email protected]

Musisz być zalogowany, aby dodawać komentarze.

Brak komentarzy