reklama

Samochód dachował na drodze krajowej [AKTUALIZACJA]

, Na sygnale, Wiadomości, 07.09.2021 08:55,
Samochód dachował na drodze krajowej [AKTUALIZACJA]
We wtorek (7.09) rano występowały utrudnienia na drodze krajowej nr 44. W Przeciszowie k. Zatora dachował samochód osobowy.

Na miejscu interweniowały służby ratownicze.

Policjanci ustalili, że 34 – letni mieszkaniec Oświęcimia, kierując samochodem marki Seat Ibiza, na łuku drogi stracił panowanie nad pojazdem, w wyniku czego zjechał z jezdni i uderzył w betonowy mostek, po czym dachował.

Kierowca został przewieziony przez Pogotowie Ratunkowe do szpitala na szczegółowe badania.

W rozmowie z 34 – latkiem policjanci ustalili, że przyczyną utraty panowania nad samochodem był fakt, iż wracając z nocnej zmiany zasnął za kierownicą.

Policjanci przypominają, że zmęczony kierowca prowadzi pojazd podobnie do kierowcy będącego pod wpływem alkoholu czy narkotyków. Dlatego niezwykle ważna jest świadomość i zdrowy rozsądek kierujących, którzy nie powinni lekceważyć pierwszych objawów zmęczenia.

Jeśli czujemy, że prowadząc pojazd zaczynamy mieć trudności z koncentracją oraz skupieniem uwagi, często ziewamy i przecieramy oczy, a powieki robią się coraz cięższe, nie należy zwlekać. Należy zatrzymać pojazd w bezpiecznym miejscu i odpocząć.


foto: KPP Oświęcim i oswiecim112.pl

Zobacz także

Napisz komentarz

Redakcja mamNewsa.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy Internautów. Prosimy o kulturalną dyskusję i przestrzeganie regulaminu portalu. Wpisy niezgodne z regulaminem będą usuwane. Dodając komentarz, akceptujesz postanowienia regulaminu. Wszelkie problemy z funkcjonowaniem portalu, usterki, uwagi, zgłoszenia błędów prosimy kierować na: [email protected]

Musisz być zalogowany, aby dodawać komentarze.

Brak komentarzy