reklama
reklama

Rzucił doniczką w żonę. W asyście policjantów musiał opuścić dom

Na sygnale, Wiadomości, 14.09.2021 10:18,
Mężczyzna już wkrótce za popełnione przestępstwo odpowie przed Sądem.
Rzucił doniczką w żonę. W asyście policjantów musiał opuścić dom
Prokuratura Rejonowa w Oświęcimiu oraz policjanci z komisariatu Policji w Kętach, postawili zarzut znęcania się nad żoną i córką, 60 – letniemu mieszkańcowi gminy Kęty. Śledczy, chroniąc osoby pokrzywdzone przemocą, zastosowali wobec podejrzanego nakaz opuszczenia miejsca zamieszkania, zakaz zbliżania się i kontaktowania z pokrzywdzonymi, a także policyjny dozór.

Do zdarzenia doszło w minioną sobotę (11.09). Po południu policjanci otrzymali zgłoszenie dotyczące awantury domowej podczas której nietrzeźwy 60 – latek miał rzucić porcelanową doniczką w żonę, raniąc ją w głowę.

- Pod wskazany adres natychmiast udał się patrol z kęckiego komisariatu Policji oraz ratownicy medyczni. W mieszkaniu zastali 52 - latkę z urazem głowy, którą zajmowała się 21 - letnia córka. W mieszkaniu przebywał również nietrzeźwy agresor. Mężczyzna został zatrzymany i trafił do pomieszczeń dla zatrzymanych oświęcimskiej komendy Policji. Badanie stanu trzeźwości wykazało 2,7 promila alkoholu. Ponadto w związku z podejrzeniem stosowania przemocy domowej policjanci sporządzili Niebieską Kartę. Ratownicy medyczni, którzy udzielili pomocy poszkodowanej potwierdzili, że doznała ona stłuczenia głowy, jednakże leczenie nie wymaga hospitalizacji, w związku z powyższym kobieta została w domu pod opieką córki - informuje asp. szt. Małgorzata Jurecka, rzecznik Komendy Powiatowej Policji w Oświęcimiu.

Następnie sprawą zajęli się kryminalni. W ciągu kilkunastu godzin zebrali dowody świadczące, o tym że 60 – latek od kilku miesięcy znęcał się fizycznie i psychicznie nad żoną oraz córką, najczęściej będąc pod wpływem alkoholu. Na tej podstawie zostały podejrzanemu postawione zarzuty znęcania. Ponadto, mając na względzie przerwanie przemocy domowej, policjanci wystąpili do Prokuratury z wnioskiem o zastosowanie wobec sprawcy środków zapobiegawczych.


W poniedziałek (13.09.br.) podejrzany został doprowadzony do Prokuratury Rejonowej w Oświęcimiu, gdzie usłyszał zarzut znęcania fizycznego i psychicznego nad żoną i córką. Ponadto prokurator wobec podejrzanego zastosował środki zapobiegawcze w postaci policyjnego dozoru, natychmiastowego nakazu opuszczenia miejsca zamieszkania, zakazu zbliżania się i kontaktowania z konkubiną, a także nałożył na niego obowiązek powstrzymania się od nadużywania alkoholu. Za popełnione przestępstwo grozi kara pozbawienia wolności do lat 5.

Po opuszczeniu Prokuratury Rejonowej w Oświęcimiu, podejrzany w asyście policjantów, udał się do miejsca zamieszkania, z którego zabrał rzeczy osobiste, po czym opuścił dom. Został poinformowany przez funkcjonariuszy o miejscach, w których może znaleźć schronie. Ponadto mundurowi pouczyli go, że naruszenie prokuratorskiego nakazu oraz zakazów może skończyć się osadzeniem w areszcie śledczym.

Za znęcanie w rodzinie grozi kara pozbawienia wolności do lat 5.

Policja apeluje:

Nie czekaj. Przerwij przemoc.
Policjanci apelują, aby osoby pokrzywdzone przerwały łańcuch przemocy jak najszybciej. Pomocą służy wiele instytucji, należy tylko zacząć działać, pamiętając, że „siłą sprawcy jest strach ofiary”. Funkcjonariusze kierują swój apel o przerwanie przemocy, również do osób, które są jej świadkami. Najczęściej to sąsiedzi lub najbliższa rodzina. Osoby te informując o przemocy w rodzinie, swoją postawą dają siłę i wsparcie osobom pokrzywdzonym.

Jesteś osobą pokrzywdzoną uzyskasz wsparcie i pomoc.

Osoby pokrzywdzone przemocą oraz znajdujące się w różnych trudnych sytuacjach życiowych wsparcie i pomoc uzyskają w Powiatowym Ośrodku Interwencji Kryzysowej w Oświęcimiu znajdującym się przy ulicy Dąbrowskiego 139. Z pracownikami ośrodka można kontaktować się osobiście, telefonicznie lub mailowo: - telefon stacjonarny 33 476 01 03; - telefon komórkowy 510 74 573; - adres E-mail: [email protected]
Jesteś sprawcą przemocy – weź udział w terapii i zmień swoje zachowanie.

W każdej chwili sprawca przemocy może zmienić swoje życie. Jeśli potrzebuje do tego porady specjalisty może zgłosić się do Ośrodka Interwencji Kryzysowej w Oświęcimiu, w którym prowadzone są programy dla osób mających problem z opanowaniem agresywnego zachowania.


źródło: KPP Oświęcim
reklama
News will be here

Zobacz także

Napisz komentarz

Redakcja mamNewsa.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy Internautów. Prosimy o kulturalną dyskusję i przestrzeganie regulaminu portalu. Wpisy niezgodne z regulaminem będą usuwane. Dodając komentarz, akceptujesz postanowienia regulaminu. Wszelkie problemy z funkcjonowaniem portalu, usterki, uwagi, zgłoszenia błędów prosimy kierować na: [email protected]

Musisz być zalogowany, aby dodawać komentarze.

Brak komentarzy