reklama

Ruszyło śledztwo w sprawie śmiertelnego wypadku

, Na sygnale, Wiadomości, 18.08.2022 21:00, eł

Lekkomyślnemu kierowcy grozi do 8 lat więzienia.

Ruszyło śledztwo w sprawie śmiertelnego wypadku

Straszny wypadek na drodze krajowej nr 44 (ul. Jana Pawła II) w Spytkowicach wstrząsnął mieszkańcami całego powiatu wadowickiego. Zginął w nim pasażer prawidłowo jadącej skody. Teraz już wiadomo, że prokuratura wszczęła śledztwo w tej sprawie. Sprawcy wypadku grozi do 8 lat odsiadki za kratkami.

Jak już pisaliśmy, do tego tragicznego w skutkach wypadku doszło 15 sierpnia, około 22.30. Policja wstępnie ustaliła, że kierowca forda, wyprzedzając inne pojazdy, doprowadził do zderzenia z nadjeżdżającą z naprzeciwka skodą. Mężczyzna był trzeźwy. W wypadku zginął na miejscu 34-letni pasażer skody, mieszkaniec powiatu wadowickiego. Obrażeń doznali też kierujący obydwoma samochodami.

Prokuratura Rejonowa w Wadowicach wszczęła śledztwo w tej sprawie, prowadzone pod kątem spowodowania wypadku komunikacyjnego, którego następstwem jest śmierć człowieka. Za taki czyn grozi kara pozbawienia wolności od 6 miesięcy do 8 lat. Sprawca, kierowca forda nie został jeszcze przesłuchany i nie usłyszał na razie żadnych zarzutów.


Foto: 112Wadowice.pl

Zobacz także

Napisz komentarz

Redakcja mamNewsa.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy Internautów. Prosimy o kulturalną dyskusję i przestrzeganie regulaminu portalu. Wpisy niezgodne z regulaminem będą usuwane. Dodając komentarz, akceptujesz postanowienia regulaminu. Wszelkie problemy z funkcjonowaniem portalu, usterki, uwagi, zgłoszenia błędów prosimy kierować na: [email protected]

Musisz być zalogowany, aby dodawać komentarze.

Brak komentarzy