reklama

Ruszył punkt szczepień w MDK Andrychów

, Na sygnale, Wiadomości, KORONAWIRUS - wiadomości, 12.05.2021 10:10, red
Z jednodniowym poślizgiem w środę (12.05) rano w Miejskim Domu Kultury ruszył punkt szczepień przeciwko covid-19.
Ruszył punkt szczepień w MDK Andrychów
Tzw. Punkt Szczepień Powszechnych przeciwko covid-19 w MDK Andrychów miał zacząć działać we wtorek, ale nie dostarczono wówczas szczepionek. Ostatecznie szczepienia ruszyły w środę rano. Osoby, które miały termin szczepienia wyznaczony na wtorek, SMS otrzymają informację o nowym terminie.


Szczepienia będą odbywać się w różnych dniach, także w weekendy. Harmonogram uzależniony jest od ilości szczepionek, które punkt otrzyma oraz przewidywanych terminów ich dostaw. Punkt przygotowany jest na przyjęcie ponad 400 pacjentów dziennie.

Organizatorzy bardzo proszą o przestrzeganie terminu i godziny przyjścia - usprawni to pracę punktu. Zachęcają do zgłaszania się na szczepienie z wypełnionym kwestionariuszem, który pobrać można KLIKAJĄC TUTAJ. Można go również otrzymać w Punkcie Szczepień Powszechnych w MDK w Andrychowie przy ul. Szewskiej 7.

Do punktu szczepień w Andrychowie rejestracja możliwa przez wszystkie dostępne systemy, m.in.:

1) Elektronicznie poprzez e-Rejestrację dostępną na pacjent.gov.pl - https://www.gov.pl/web/szczepimysie/rejestracja
2) Dzwoniąc na infolinię 989
3) Wysyłając SMS na numer 664 908 556 lub 880 333 333 o treści: SzczepimySie.
4) Kontaktując się z Punktem Szczepień Powszechnych w Andrychowie – rejestracja jest możliwa osobiście (w dni pracy punktu) lub pod numerem telefonu 518 314 202 – w przypadku nieodebrania połączenia, zespół rejestrujący będzie oddzwaniał.

Zobacz także

Napisz komentarz

Redakcja mamNewsa.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy Internautów. Prosimy o kulturalną dyskusję i przestrzeganie regulaminu portalu. Wpisy niezgodne z regulaminem będą usuwane. Dodając komentarz, akceptujesz postanowienia regulaminu. Wszelkie problemy z funkcjonowaniem portalu, usterki, uwagi, zgłoszenia błędów prosimy kierować na: [email protected]

Musisz być zalogowany, aby dodawać komentarze.

Archanioł Michał, 12.05.2021 22:29

Czyli mamy 24 koła dziennie, no taka nadzieja przyświeca organizacyjnym, ale co tam takie DROBNE: otwieramy okna i chłoniemy BRRRR w TŁUMIKU za ?? ktoś przypomni ile Mirek zainwestował z ofiarowanej naszej kasy w ..... no właśnie w CO? bo tłumikiem nazwać tego nie sposób. Masakra !

cath, 12.05.2021 19:42

NFZ płaci za osobę 61 zł, nie wiem tylko czy za jedno czy za dwa szczepienia.Trudno powiedzieć dlaczego dużo POZ w Malopolsce zrezygnowało z tworzenia punktów -vide pobliskie Wadowice.Osobiscie uważam ze ryzyko powikłań zwłaszcza po szczepionkach mRNA jest na tyle niskie ze spokojnie wystarcza podstawowe zabezpieczenia .W USA, Izraelu szczepi się lub szczepi tak prawie jak na Drive Thru.Bez lekarza tylko ankieta .Słynnej zakrzepicy po AZ tez jest tyle co kot napłakał bo większe ryzyko jest przy stosowaniu antykoncepcji niż po szczepione i to chyba tysiąckrotnie .Jedynie J&J jest wyjątkiem bo ciężko jest zbudować odporność długotrwała podając raz szczepionkę w przypadku koronawirusa skoro mamy już ponowne zachorowania po kilku miesiącach .

FeelFree, 12.05.2021 15:41

@Zakolog - zbieg okoliczności sprawił, że sprawdzałem to akurat dzisiaj w Bielsku-Białej. I po wizji lokalnej jestem przekonany, że zaszczepią. Niestety. Odpowiedź na wszelkie pytania i wątpliwości zadawane przez beneficjenta stojącego u wrót do Krainy Szczęśliwie Zaszczepionych brzmi: "paracetamol" lub "lekarz rodzinny", z naciskiem jednak na "paracetamol". Natomiast warunki lokalowe: profesjonalne. Pewnie, że najkorzystniej szczepić się w "prawdziwym" punkcie szczepień. Tak jak lepiej leczyć się w szpitalu powiatowym, a nie "narodowym"; jeśli szczęśliwie akurat mamy taki wybór...

FeelFree, 12.05.2021 15:23

No cóż, tam gdzie brak argumentów często zaczynają się takie wpisy jak poniżej właśnie. Tylko po co i z jakiego powodu @beskidmaly wchodzić w dyskusję z kimś o kim ma się opinię taką jak wyrażona w ostatnim poście? Natomiast rozwój ugrupowania "Nasza Gmina" sprawującego jeszcze przez jakiś czas władzę w mieście i osób powiązanych z tą grupą osób nie jest tożsamy z rozwoje naszej -czyli WSZYSTKICH Andrychowian- gminy. W wielu kwestiach jest wręcz przeciwnie. Na szczęście nie istnieje zakaz posiadania innego zdania niż przywoływani "pozostali", kogokolwiek nie mielibyśmy na myśli. @beskidmaly, miłego dnia życzę, ładna pogoda dzisiaj; skorzystajmy. Pozdrawiam.

beskidmaly, 12.05.2021 14:35

kyfy -FeelFree i Zakolog to dwaj "najmądrzejsi" komentujący na tym portalu. Wszystko wiedza, na wszystkim sie znają i na wszystkie tematy maja inne zdanie i inną opinię niż pozostali. Szkoda ze nie wykorzystują tych mądrości dla dobra i rozwoju naszej gminy. Pozdrawiam!

kyfy, 12.05.2021 12:55

@FeelFree wie wszystko nawet gdzie jest złoty pociąg.

Zakolog, 12.05.2021 12:30

Ten punkt szczepień jest wymownym znakiem żakoizmu niereformowanego, ale zanim opiszę jego działanie, wpierw obecny kontekst programu szczepień. Otóż cała procedura podania szczepionki jest wyceniona przez NFZ, gdzieś w okolicach procedury przeszczepu serca, czyli jest lukratywna dla osób ją wykonujących. Przy czym nie jest konieczne posiadanie dwudziestoletniego doświadczenia w wycinaniu tętnic i żył, w przypadku szczepienia czynności kwalifikacyjne mogą wykonywać zawody od aptekarza do fizykoterapeuty. Nawet nie jest wymagane przeczytanie okładki podręcznika „Wstęp do immunologii”. Drugim odnośnikiem jest codzienna działalność naszych przychodni POZ. Przez cały rok, codziennie pracujący tam lekarze i pielęgniarki ogarniają swoich pacjentów, widzą ich zespoły Münchhausena, główkują nad ich wynikami badań i chorobami a nawet często robią za psychoterapeutów. Znają własnych pacjentów lepiej, niż oni sami siebie. Nasze przychodnie spokojnie są wstanie zaszczepić wszystkich chętnych, jedynym buforem ograniczającym jest dostępność szczepionki. Dlatego uważam, iż powodem utworzenia tego punku szczepień jest kooperacja Burmistrza z wybranym podmiotem leczniczym, który na infrastrukturze Gminy będzie realizował swój kontrakt z NFZ. Jeśli mogę coś doradzić mieszkańcom, to na pewno bezpieczniej jest zaszczepić się w swoim ośrodku zdrowia, niż naprędce stworzonym punkcie. Z ciekawości i dla sprawdzenia tego punktu, chyba się zgłoszę i w karcie zgłoszeniowej wpiszę wszystkie dane kliniczne sugerujące tworzenie się kompleksu immunologicznego, czyli procesu doprowadzającego do tej słynnej zakrzepicy i poddam się kwalifikacji do szczepienia. FeelFree jak sądzisz – zaszczepią mnie ?

FeelFree, 12.05.2021 11:59

@kyfy - ciekawe dlaczego tak jest ?

kyfy, 12.05.2021 11:29

,,w przypadku nieodebrania połączenia, zespół rejestrujący będzie oddzwaniał." Niestety tak to nie działa.Nie odbierają i nie oddzwaniają .