Rozbój w sklepie. Ekspedientka i przechodzień pomogli zatrzymać sprawcę

, Na sygnale, Wiadomości, 30.09.2020 08:13,
Wadowiccy policjanci zatrzymali mężczyznę podejrzanego o kradzież rozbójniczą w jednym z wadowickich sklepów.
Rozbój w sklepie. Ekspedientka i przechodzień pomogli zatrzymać sprawcę
Sprawca kradzieży rozbójniczej w rękach policjantów z Wadowic

Funkcjonariusze wadowickiej komendy zatrzymali mężczyznę podejrzanego o kradzież rozbójniczą w jednym z wadowickich sklepów. 47-latek usłyszał już zarzut. Za to przestępstwo kodeks karny przewiduje karę do 10 lat pozbawienia wolności.

Jak informuje policja kilka dni temu w jednym z odzieżowych sklepów na terenie Wadowic, nieznany mężczyzna próbował wynieść ubrania nie płacąc za nie. Jego nerwowe zachowanie zwróciło uwagę pracownicy sklepu, która sprawdziła nagranie monitoringu i ujawniła, że mężczyzna zabrał z wieszaków sklepowych kilka ubrań i schował je pod swoją odzież.

- Gdy mężczyzna chciał opuścić placówkę handlową wówczas na jego drodze stanęła ekspedientka, próbując go zatrzymać. Mężczyzna chcąc utrzymać się w posiadaniu skradzionych rzeczy, użył wobec kobiety przemocy (szarpał i popychał ją), a następnie próbował uciec, lecz w jego ujęciu pomógł przechodzień. Powiadomieni o zdarzeniu policjanci zatrzymali mieszkańca gminy Spytkowice - informuje mł. asp. Agnieszka Petek, rzecznik Komendy Policji w Wadowicach

Mężczyźnie przedstawiono zarzut kradzieży rozbójniczej, do którego się przyznał i złożył na tą okoliczność wyjaśnienia. 47-latkowi grozi kara nawet do 10 lat więzienia.

Zobacz także

Napisz komentarz

Redakcja mamNewsa.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy Internautów. Prosimy o kulturalną dyskusję i przestrzeganie regulaminu portalu. Wpisy niezgodne z regulaminem będą usuwane. Dodając komentarz, akceptujesz postanowienia regulaminu. Wszelkie problemy z funkcjonowaniem portalu, usterki, uwagi, zgłoszenia błędów prosimy kierować na: [email protected]

Musisz być zalogowany, aby dodawać komentarze.

Brak komentarzy