reklama

Rozbity gang, którzy podrzucał chemikalia do wynajętych obiektów

, Na sygnale, Wiadomości, 27.07.2019 14:30, red
Policjanci zatrzymali sześciu podejrzanych o udział w grupie przestępczej nielegalnie składującej i porzucającej niebezpieczne odpady m.in. na terenie Spytkowic w powiecie wadowickim.
Rozbity gang, którzy podrzucał chemikalia do wynajętych obiektów
Płonące wysypiska śmieci, zwożone na potęgę do Polski odpady z innych krajów, nielegalne składowanie odpadów chemicznych - to problemy, który w ostatnich latach narastają.

Śląska policja rozbiła właśnie gang, który w różnych miejscach w kraju składował wbrew przepisom niebezpieczne odpady. Ustalono, że przestępcy wynajmowali hale, w których magazynowali chemikalia. Przypuszczalnie wzięli pieniądze za ich utylizacje, ale po prostu podrzucali je do wynajętych obiektów.

Takie obiekty zlokalizowano ostatnio m.in. w Spytkowicach [na zdjęciu], Trzyciążu i w Chybiu.

Ustalono, że przestępcy wynajmował hale magazynowe, nie płacili czynszu, a do pomieszczeń podrzucali niebezpieczne odpady, w tym chemikalia, które stanowiły zagrożenie dla mieszkańców. Na tych nielegalnych składowiskach odpadów ujawniono co najmniej 300 tys. litrów odpadów niebezpiecznych, których koszt utylizacji może wynieść co najmniej milion złotych netto.

Zatrzymane osoby, to właściciele firm transportowych, które realizowały transporty odpadów oraz magazynier i organizator jednego ze składowisk.


foto: Facebook/MariuszKrystian

Zobacz także

Napisz komentarz

Redakcja mamNewsa.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy Internautów. Prosimy o kulturalną dyskusję i przestrzeganie regulaminu portalu. Wpisy niezgodne z regulaminem będą usuwane. Dodając komentarz, akceptujesz postanowienia regulaminu. Wszelkie problemy z funkcjonowaniem portalu, usterki, uwagi, zgłoszenia błędów prosimy kierować na: [email protected]

Musisz być zalogowany, aby dodawać komentarze.

Brak komentarzy