reklama

Rowerzysta potrącony na drodze wojewódzkiej [FOTO] [AKTUALIZACJA]

, Na sygnale, Wiadomości, 05.12.2020 19:10, PG
Do zdarzenia doszło w sobotę wieczorem w Nowej Wsi.
Rowerzysta potrącony na drodze wojewódzkiej [FOTO] [AKTUALIZACJA]
W sobotę (05.12.) przed godz. 19:00 na drodze wojewódzkiej 948 w miejscowości Nowa Wieś (gmina Kęty) samochód potrącił rowerzystę.


Zespół ratownictwa medycznego udzielił poszkodowanemu pomocy na miejscu zdarzenia i zabrał go na dalsze badania do szpitala.

Policja ustala dokładne przyczyny tego zajścia.
- Jak wstępnie ustalili policjanci, 49 – letni mieszkaniec gminy Kęty, kierując samochodem marki Hyundai, w rejonie przejścia dla pieszych potrącił prowadzącego rower 48 – letniego mieszkańca Bielan, który wszedł na jezdnię. Po badaniach lekarskich okazało się, że w wyniku potrącenia pieszy doznał złamania żeber oraz ogólnych potłuczeń i pozostał na leczenie w szpitalu. Przeprowadzone badanie stanu trzeźwości pieszego wykazało 0,57 promila alkoholu.

W trakcie dalszych czynności policjanci ustalą dokładne okoliczności tego wypadku drogowego - informuje Małgorzata Jurecka, rzecznik Komendy Powiatowej Policji w Oświęcimiu.

Policjanci apelują do kierowców o uwagę za kierownicą, natomiast do pieszych o zakładanie elementów odblaskowych.foto: KPP Oświęcim

Zobacz także

Napisz komentarz

Redakcja mamNewsa.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy Internautów. Prosimy o kulturalną dyskusję i przestrzeganie regulaminu portalu. Wpisy niezgodne z regulaminem będą usuwane. Dodając komentarz, akceptujesz postanowienia regulaminu. Wszelkie problemy z funkcjonowaniem portalu, usterki, uwagi, zgłoszenia błędów prosimy kierować na: [email protected]

Musisz być zalogowany, aby dodawać komentarze.

Brak komentarzy